1000 zł premii za hektar. Wsparcie dla plantatorów buraka cukrowego

Katarzyna Zawada
Katarzyna Zawada
Dodatkowa premia wyniesie 1000 złotych netto za hektar plantacji i ma być wypłacana do końca czerwca.
Dodatkowa premia wyniesie 1000 złotych netto za hektar plantacji i ma być wypłacana do końca czerwca. pixabay.com/distelAPPArath
Rolnicy zajmujący się uprawą buraka cukrowego mogą liczyć na wsparcie. Zarząd Krajowej Spółki Cukrowej S.A. przewidział dodatkowe premie dla swoich plantatorów. 1000 zł netto za każdy hektar plantacji surowca zasianego w sezonie trafi na konta producentów do końca czerwca.

1000 zł dla plantatorów. Ma być wsparciem w trudnych czasach

Dodatkowa premia wyniesie 1000 złotych i ma być wypłacana do końca czerwca. Jak podkreśla spółka, sytuacja na rynku rolnym zmienia się zarówno w kraju, jak i w Europie. Premia ma być wyrazem wsparcia plantatorów Krajowej Spółki Cukrowej w uprawie buraków cukrowych.

Ceny za buraki w sezonie. Jak będą rozliczone nadwyżki?

Warto przypomnieć, że w tym sezonie KSC zaoferował plantatorom cenę nie mniejszą niż 35 euro za tonę buraków kontraktowanych 16 procent. Nie stracą także ci, co wyprodukują nadwyżkę.

- W sezonie 2022 wprowadzony zostanie mechanizm reklasyfikacji buraków nadwyżkowych, co pozwoli na rozliczenie części dostarczonych nadwyżek w cenie buraków kontraktowanych – zapewnia KSC S.A.

Na co jeszcze mogą liczyć plantatorzy?

Producenci buraka, oprócz najwyższej stawki w kraju, mogą też liczyć na działania wspierające. Wśród nich są m.in. programy ochronne, szkolenia agrotechniczne oraz wsparcie Programu Pomocowego w przypadku zaistnienia niekorzystnych zjawisk meteorologicznych, chorób roślin czy ataku szkodników.

Źródło: KSC S.A.

od 7 lat
Wideo

Dzień pamięci - ZBRODNIA KATYŃSKA

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera