Anwil uruchomił nowoczesną pracownię badań. Formuły nawozowe będą testowane we Włocławku

OPRAC.:
Katarzyna Zawada
Katarzyna Zawada
Pracownia została wyposażona w nowoczesny sprzęt do badań. Wśród urządzeń znajdują się m.in. laboratoryjny bęben do powlekania granul.
Pracownia została wyposażona w nowoczesny sprzęt do badań. Wśród urządzeń znajdują się m.in. laboratoryjny bęben do powlekania granul. ANWIL S.A.
Udostępnij:
Spółka Anwil przynależna do Grupy Orlen stawia na nowoczesność i doskonalenie firmowych zasobów. Otwarcie pracowni badań własności fizycznych nawozów pozwoli m.in. na badanie ich uwarunkowań w trakcie transportu czy składowania. Nad działaniem nowego narzędzia czuwa Obszar Strategii, Rozwoju i Innowacji.

Badanie uwarunkowań

Produkty nawozowe w trakcie logistycznych operacji, czy to transportu, czy składowania, są narażone na działanie zewnętrznych czynników – temperatury, wilgotności powietrza i opadów. W nowej pracowni specjaliści pomogą precyzyjnie zbadać wszelkie uwarunkowania oraz określić optymalne warunki i czas przechowywania.

Inicjacja projektu związanego z przygotowaniem i uruchomieniem pracowni badań fizycznych rozpoczęła się w 2021 roku.

- W styczniu bieżącego roku prace zostały ukończone i możemy się pochwalić wyjątkowym w historii ANWILU tego typu miejscem. Posiadanie własnej Pracowni Badań Fizycznych Nawozów pozwoli nam na bieżące testowanie nowych formuł nawozowych, badanie dodatków oraz utrzymanie najwyższej jakości naszych produktów – powiedział Łukasz Grabiński, dyrektor Obszaru Strategii, Rozwoju i Innowacji ANWIL.

Co znajdzie się w środku pracowni?

Pracownia została wyposażona w nowoczesny sprzęt do badań. Wśród urządzeń znajdują się m.in.:

  • laboratoryjny bęben do powlekania granul,
  • grawimetryczny analizator sorpcji wody,
  • automatyczny przesiewacz wibracyjny
  • oraz optyczny analizator wielkości i kształtu cząstek.

Jak informuje biuro prasowe spółki, na szczególną uwagę zasługuje stanowisko do badania właściwości mechanicznych granulatów, które zostało zaprojektowane specjalnie dla firmy i jest jedynym tego typu urządzeniem w Polsce i na świecie.

Badacze mają za zadanie znaleźć korelację wraz z określeniem wpływu czynników zewnętrznych na nawozy. Na tej podstawie zostanie przygotowana rekomendacja dla udoskonalenia procesu produkcji, sposobu sprzedaży i dystrybucji.

Budowa instalacji do produkcji nawozów azotowych

Trwają także prace nad instalacją do produkcji nawozów azotowych. W grudniu 2021 roku ANWIL poinformował, że budowa jest zaawansowana w 80 proc.

- Inwestycja przyczyni się do poszerzenia oferty produktowej dla polskiego rolnictwa, a także powstania nowych miejsc pracy. Finalizacja projektu może też umożliwić wzrost zysku operacyjnego EBITDA ANWIL o około 57 mln EUR rocznie - przekazywała niedawno spółka.

Planowane oddanie instalacji do użytkowania przewidziane jest na początek 2023 roku.

Źródło: ANWIL

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Rząd wprowadza dodatkową pomoc dla emerytów

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Strefa Agro
Dodaj ogłoszenie