Anwil uruchomił nowoczesną pracownię badań. Formuły nawozowe będą testowane we Włocławku

OPRAC.:
Katarzyna Zawada
Katarzyna Zawada
Pracownia została wyposażona w nowoczesny sprzęt do badań. Wśród urządzeń znajdują się m.in. laboratoryjny bęben do powlekania granul.
Pracownia została wyposażona w nowoczesny sprzęt do badań. Wśród urządzeń znajdują się m.in. laboratoryjny bęben do powlekania granul. ANWIL S.A.
Spółka Anwil przynależna do Grupy Orlen stawia na nowoczesność i doskonalenie firmowych zasobów. Otwarcie pracowni badań własności fizycznych nawozów pozwoli m.in. na badanie ich uwarunkowań w trakcie transportu czy składowania. Nad działaniem nowego narzędzia czuwa Obszar Strategii, Rozwoju i Innowacji.

Badanie uwarunkowań

Produkty nawozowe w trakcie logistycznych operacji, czy to transportu, czy składowania, są narażone na działanie zewnętrznych czynników – temperatury, wilgotności powietrza i opadów. W nowej pracowni specjaliści pomogą precyzyjnie zbadać wszelkie uwarunkowania oraz określić optymalne warunki i czas przechowywania.

Inicjacja projektu związanego z przygotowaniem i uruchomieniem pracowni badań fizycznych rozpoczęła się w 2021 roku.

- W styczniu bieżącego roku prace zostały ukończone i możemy się pochwalić wyjątkowym w historii ANWILU tego typu miejscem. Posiadanie własnej Pracowni Badań Fizycznych Nawozów pozwoli nam na bieżące testowanie nowych formuł nawozowych, badanie dodatków oraz utrzymanie najwyższej jakości naszych produktów – powiedział Łukasz Grabiński, dyrektor Obszaru Strategii, Rozwoju i Innowacji ANWIL.

Co znajdzie się w środku pracowni?

Pracownia została wyposażona w nowoczesny sprzęt do badań. Wśród urządzeń znajdują się m.in.:

  • laboratoryjny bęben do powlekania granul,
  • grawimetryczny analizator sorpcji wody,
  • automatyczny przesiewacz wibracyjny
  • oraz optyczny analizator wielkości i kształtu cząstek.

Jak informuje biuro prasowe spółki, na szczególną uwagę zasługuje stanowisko do badania właściwości mechanicznych granulatów, które zostało zaprojektowane specjalnie dla firmy i jest jedynym tego typu urządzeniem w Polsce i na świecie.

Badacze mają za zadanie znaleźć korelację wraz z określeniem wpływu czynników zewnętrznych na nawozy. Na tej podstawie zostanie przygotowana rekomendacja dla udoskonalenia procesu produkcji, sposobu sprzedaży i dystrybucji.

Budowa instalacji do produkcji nawozów azotowych

Trwają także prace nad instalacją do produkcji nawozów azotowych. W grudniu 2021 roku ANWIL poinformował, że budowa jest zaawansowana w 80 proc.

- Inwestycja przyczyni się do poszerzenia oferty produktowej dla polskiego rolnictwa, a także powstania nowych miejsc pracy. Finalizacja projektu może też umożliwić wzrost zysku operacyjnego EBITDA ANWIL o około 57 mln EUR rocznie - przekazywała niedawno spółka.

Planowane oddanie instalacji do użytkowania przewidziane jest na początek 2023 roku.

Źródło: ANWIL

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Nie tylko o niedźwiedziach, które mieszkały w minizoo w Lesznie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera