ARiMR: Rusza nabór wniosków o „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój”

Katarzyna Zawada
Katarzyna Zawada
Do naboru mogą przystąpić m.in. przetwórcy i sprzedawcy ziół.
Do naboru mogą przystąpić m.in. przetwórcy i sprzedawcy ziół. pixabay.com
Od 31 października do 29 listopada 2021 roku Agencja Modernizacji i Restrukturyzacji Rolnictwa przyjmuje wnioski na nowy program – „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój”. Kto może ubiegać się o dofinansowanie?

Kwota uzależniona jest od rodzaju przedsiębiorstwa składającego wniosek. Dokumenty można składać osobiście w wybranej placówce ARiMR, drogą elektroniczną lub pocztową.

Kto otrzyma wsparcie

Dofinansowanie obejmuje dwa sektory. Pierwszy związany jest z wytwarzaniem pasz na bazie surowców niemodyfikowanych genetycznie, czyli bez GMO. Tutaj o pomoc mogą ubiegać się mikro, małe, średnie i duże przedsiębiorstwa. Druga grupa, po raz pierwszy dołączona do naboru, to podmioty, które hurtowo przetwarzają i sprzedają zioła. Wnioski mogą składać mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa.

To też może Cię zainteresować

Ile wyniesie wsparcie

Przedsiębiorstwa, które na co dzień zajmują się przetwarzaniem i wprowadzaniem do obrotu produktów rolnych mogą dostać maksymalne 10 mln zł. W sytuacji, gdy o wsparcie ubiega się przedsiębiorstwo, które na podstawie odpowiednich przepisów jest związkiem grup producentów rolnych lub zrzeszeniem organizacji producentów, limit wynosi 15 mln zł.

Pomoc obejmuje formę refundacji do 50 proc. kosztów kwalifikowanych poniesionych na realizację inwestycji, np. wydatki na budowę lub modernizację budynków wykorzystywanych do prowadzenia działalności. O kolejności przysługiwania wsparcia decydować będzie suma uzyskanych punktów.

Źródło: ARiMR

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

9 ulubionych miejsc kleszczy w ciele

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera