Kwota uzależniona jest od rodzaju przedsiębiorstwa składającego wniosek. Dokumenty można składać osobiście w wybranej placówce ARiMR, drogą elektroniczną lub pocztową.
Kto otrzyma wsparcie
Dofinansowanie obejmuje dwa sektory. Pierwszy związany jest z wytwarzaniem pasz na bazie surowców niemodyfikowanych genetycznie, czyli bez GMO. Tutaj o pomoc mogą ubiegać się mikro, małe, średnie i duże przedsiębiorstwa. Druga grupa, po raz pierwszy dołączona do naboru, to podmioty, które hurtowo przetwarzają i sprzedają zioła. Wnioski mogą składać mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa.
To też może Cię zainteresować
Ile wyniesie wsparcie
Przedsiębiorstwa, które na co dzień zajmują się przetwarzaniem i wprowadzaniem do obrotu produktów rolnych mogą dostać maksymalne 10 mln zł. W sytuacji, gdy o wsparcie ubiega się przedsiębiorstwo, które na podstawie odpowiednich przepisów jest związkiem grup producentów rolnych lub zrzeszeniem organizacji producentów, limit wynosi 15 mln zł.
Pomoc obejmuje formę refundacji do 50 proc. kosztów kwalifikowanych poniesionych na realizację inwestycji, np. wydatki na budowę lub modernizację budynków wykorzystywanych do prowadzenia działalności. O kolejności przysługiwania wsparcia decydować będzie suma uzyskanych punktów.
Źródło: ARiMR

Mięso z laboratorium nie dla Włochów
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?