Siedem kolejnych osób zostało zatrzymanych ws. wyłudzania dotacji unijnych z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Jak podaje CBA, tym razem kwota wręczonych łapówek wynosi co najmniej 73 tys. zł.

To kolejny wątek śledztwa prowadzonego przez poznańską delegaturę CBA. Tym razem funkcjonariusze zatrzymali siedem osób. Zarzucono im wręczenie łapówek wynoszących co najmniej 73 tys. zł oraz obiecywanie przekazania kolejnych sum pieniędzy. Jak podaje CBA, łapówki trafiły do dwóch pracowników wielkopolskiego oddziału ARiMR w Poznaniu. W zamian za pieniądze mieli pomóc w uzyskaniu dotacji unijnych wspierających modernizację gospodarstw rolnych i młodych rolników.

WIĘCEJ: CBA zatrzymuje za korupcję w ARiMR w Poznaniu

Wcześniej CBA zatrzymało dwóch wspomnianych pracowników ARiMR oraz właściciela prywatnego ośrodka doradztwa rolniczego, któremu również zarzucono udział w nielegalnym uzyskiwaniu dotacji. CBA podaje, że łączne straty pieniędzy publicznych wynoszą ok. 5,5 mln zł.Zobacz też: CBA zajęło się Syrenkami. Funkcjonariusze sprawdzają, co stało się z autami i pieniędzmi przeznaczonymi na ich produkcję

(Źródło: TVN Turbo)