ARiMR wypłaca dopłaty do loch. Ilu rolników już dostało pieniądze i do kiedy jeszcze można składać wnioski?

OPRAC.:
Agata Wodzień-Nowak
Agata Wodzień-Nowak
pixabay.com
Udostępnij:
Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa realizuje obiecywaną przez resort rolnictwa pomoc dla utrzymujących lochy i prosięta. Do tej pory wnioski o dopłaty złożyło ponad 7 tysięcy rolników i spora ich liczba dostała już pieniądze na konta. Nabór o wsparcie do loch jeszcze trwa. Przypominamy najważniejsze terminy.

ARiMR od 15 lutego do 23 marca dostała wnioski o dopłaty do loch od 7,16 tys. rolników. - Ubiegają się o wsparcie w kwocie 145,8 mln zł. ARiMR rozpoczęła wypłatę pieniędzy, a na konta 3,6 tys. rolników wpłynęło już ponad 84 mln zł z tego tytułu - podaje agencja.

Wnioski o wsparcie hodowcy loch i prosiąt, których gospodarstwa zagrożone są utratą płynności finansowej w związku z ograniczeniami na rynku rolnym spowodowanymi epidemią COVID-19, mogą składać do 29 kwietnia 2022 r.

Kto może dostać dopłaty do loch i prosiąt?

  • Jak wyjaśnia ARiMR, dofinansowanie przysługuje właścicielom mikro-, małych lub średnich przedsiębiorstw, którzy na dzień 15 listopada 2021 r. prowadzili utrzymujące świnie gospodarstwo.
  • Wsparcie dotyczy prosiaków urodzonych w okresie od 15 listopada 2021 r. do 31 marca 2022 r. Urodziło się lub urodzi w nim minimum 10 prosiąt.
  • Oznakowanie tych zwierząt musi być zgłoszone do ARiMR do 15 kwietnia 2022 r.

Są limity wsparcia dla hodowców trzody chlewnej. Wysokość wsparcia wynosi 1000 zł za każdych 10 prosiąt – jednak do 500 tys. zł dla jednego producenta trzody chlewnej. Rolnik może złożyć więcej niż jeden wniosek dotyczący świń urodzonych od 15 listopada 2021 r. do 31 marca 2022 r., przy czym o pomoc do danej sztuki można się ubiegać tylko jeden raz.

Wnioski przyjmują biura powiatowe ARiMR. Dokumenty można złożyć osobiście, przesłać za pośrednictwem elektronicznej skrzynki podawczej ePUAP lub nadać przesyłką rejestrowaną w placówce Poczty Polskiej. O terminowości decyduje data wpływu do placówki Agencji.

Źródło: ARiMR

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Toksyczne warzywa, gdzie jest ich najwięcej?

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Strefa Agro
Dodaj ogłoszenie