ARiMR zmienia godziny otwarcia biur, żeby ułatwić rolnikom składanie wniosków w ostatnich dniach naboru

OPRAC.:
Agata Wodzień-Nowak
Agata Wodzień-Nowak
Maksymalna powierzchnia objęta tą pomocą wynosi 50 ha.
Maksymalna powierzchnia objęta tą pomocą wynosi 50 ha. Paweł Dubiel
Właśnie kończą się bardzo ważne nabory dla rolników. Wnioski o dopłaty bezpośrednie składa się wyłącznie przez internet, jednak te o dopłaty do nawozów producenci rolnicy dostarczają do biur ARiMR osobiście. W ostatnich dniach, kiedy możliwe jest składanie wniosków, Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wydłuża godziny otwarcia swoich biur powiatowych.

Do 27 maja do agencji trafiło ok. 370 tys. wniosków o dopłaty do nawozów. Przedłużony o 2 tygodnie nabór kończy się we wtorek, 31 maja.

Godziny otwarcia biur ARiMR zmienią się, by pomóc rolnikom

ARiMR ułatwi rolnikom zadania i pracownicy będą czekali na gospodarzy dłużej. "W związku z kończącym się naborem wniosków o przyznanie dofinansowania do zakupu nawozów mineralnych biura powiatowe ARiMR będą czynne 30 i 31 maja 2022 r. do godziny 18. W szczególnych przypadkach czas pracy będzie można wydłużyć".

Wnioski o dopłaty do nawozów mineralnych innych niż wapno nawozowe i wapno nawozowe zawierające magnez można składać do 31 maja w biurze powiatowym ARiMR właściwym ze względu na miejsce zamieszkania albo siedzibę producenta rolnego.

Za datę złożenia wniosku uznaje się datę wpływu tego wniosku do biura powiatowego Agencji właściwego ze względu na miejsce zamieszkania albo siedzibę producenta rolnego.

Dofinansowanie przysługuje do zakupu do nawozów mineralnych innych niż wapno nawozowe i wapno nawozowe zawierające magnez, który miał miejsce między 1 września 2021 r. a 15 maja 2022 r. od podmiotów prowadzących działalność w zakresie obrotu lub sprzedaży nawozów.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Czy ubezpieczanie upraw zyskuje na popularności?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera