Dodatkowe wsparcie dla producentów mleka i ponowna możliwość złożenia wniosku o straty suszowe. Rada Ministrów rozpatrzy projekt

Katarzyna Zawada
Katarzyna Zawada
Pomoc miałaby objąć producentów mleka a rolnicy, którzy ponieśli straty w wyniku suszy będą mogli ponownie złożyć wniosek.
Pomoc miałaby objąć producentów mleka a rolnicy, którzy ponieśli straty w wyniku suszy będą mogli ponownie złożyć wniosek. pixabay.com/falovelykids
W założeniu pomoc ma trafić do producentów mleka a rolnicy, którzy ponieśli straty w wyniku suszy będą mogli ponownie złożyć wniosek do końca listopada 2021 roku. Projekt w sprawie szczegółowego zakresu i sposobu realizacji zadań przez ARiMR trafił do wykazu prac legislacyjnych i programowych Rady Ministrów. Kto konkretnie może liczyć na wsparcie?

Wsparcie - dla kogo

Pomoc finansowa miałaby trafić do producentów mleka, którzy w związku z upadłością podmiotów kupujących mleko w latach 2018-2020 nie otrzymali zapłat za sprzedany towar. Dodatkowo, dla producentów rolnych, którzy przez październikową awarię Profilu Zaufanego nie mogli złożyć wniosków o oszacowanie szkód i skutków suszy, termin zostałby wydłużony do końca listopada 2021 roku.

Producenci mleka otrzymają pomoc?

Sytuacja na rynku mleka nie napawa optymizmem. Postępowania upadłościowe wciąż są prowadzone, a to nie daje producentom mleka możliwości odzyskania należności za sprzedane mleko. Muszą oni walczyć o środki na dalsze prowadzenie działalności. Pomoc miałaby objąć lata 2019-2020.

- Do Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi napływają liczne sygnały o zasadności umożliwienia ubiegania się o pomoc również producentom mleka, którzy nie otrzymali zapłaty w 2018 roku – czytamy w wykazie.

To też może Cię zainteresować

Wnioski o oszacowanie strat suszowych

Na pomoc resortu mogą liczyć również rolnicy, którzy nie złożyli wniosku o oszacowanie strat suszowych. Przedłużenie terminu ma dotyczyć jednak tylko tych, którym nie udało się to zrobić 15 października, w dniu awarii Profilu Zaufanego.

- Ponadto proponuje się umożliwienie producentom rolnym złożenia wniosków o oszacowanie szkód powstałych w wyniku suszy, którzy w związku z awarią Profilu Zaufanego w dniu 15 października 2021 r. nie mogli złożyć swoich wniosków poprzez wydłużenie terminu składania wniosków do dnia 30 listopada br. – podaje BIP Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Źródło: BIP KPRM

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

9 ulubionych miejsc kleszczy w ciele

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera