Sołtysem Roku został Stanisław Gnat z Suchej Górnej pod Polkowicami.

- Mieszkańcy są niesamowici. Na jedno hasło wszyscy zbierają się do pomocy - mówił Stanisław Gnat po gali, którą zorganizowano w sali koncertowej Akademii Muzycznej im . Karola Lipińskiego na pl. Jana Pawła II. -

Takiej solidarności wśród lokalnej społeczności mógłby sobie życzyć niejeden sołtys.

Drugie miejsce w konkursie zajęła Beata Borowiak, sołtys Czeszowa (gmina Zawonia), a trzecie Lidia Frąckowiak, pani sołtys Sokołowska (gmina Mieroszów), które od lat włącza się w działania ekologiczne dla regionu.

W Sokołowsku działa m.in Centrum Edukacji Ekologicznej Natura 2000 „EKO-WIEŻA”. To tam kładzie się nacisk na rozwijanie świadomości proekologicznej wśród turystów i mieszkańców całego regionu, a przedstawiciele gminy chcą przywrócić należne Sokołowsku miejsce na kulturalnej mapie Europy.

Wojewoda Paweł Hreniak przyznał także nagrodę specjalną sołtysowi zaangażowanemu w obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. Tu laureatką została Ewa Smolnicka z sołectwa Czernica (gmina Jeżów Sudecki).

Sołtysów do konkursu mianowali dolnośląscy wójtowie i burmistrzowie. Łącznie w rywalizacji brało udział 90 sołtysów. Galę uświetnił występ młodych muzyków – uczniów Szkoły Muzycznej I stopnia im. Grażyny Bacewicz we Wrocławiu.