Dopłaty bezpośrednie i płatności obszarowe z PROW za 2021. Do tej pory na konta rolników trafiło 15,35 mld złotych

OPRAC.:
Katarzyna Zawada
Katarzyna Zawada
1 grudnia 2021 roku rozpoczęło się przekazywanie płatności końcowych z dopłat za ubiegły rok; do 30 czerwca 2022 roku mają one zasilić konta beneficjentów. ARiMR zapewnia, że postara się wypłacić pieniądze jak najszybciej.
1 grudnia 2021 roku rozpoczęło się przekazywanie płatności końcowych z dopłat za ubiegły rok; do 30 czerwca 2022 roku mają one zasilić konta beneficjentów. ARiMR zapewnia, że postara się wypłacić pieniądze jak najszybciej. pixabay.com/Peggychoucair/zdjęcie ilustracyjne
Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa podała, że do 4 lutego 2022 roku wypłaciła rolnikom 12,71 mld zł z tytułu dopłat bezpośrednich oraz 2,64 mld zł z płatności obszarowych z PROW za 2021 rok. Do kiedy potrwa przekazywanie należności?

Wypłata zaliczek dopłat bezpośrednich 2022

Większość wypłat trafiła do rolników w postaci zaliczek, które ARiMR wypłacała od 18 października do 30 listopada 2021 roku. W tym czasie z tytułu dopłat bezpośrednich przekazano ok. 9,88 mld złotych, z tytułu zaliczkowych płatności obszarowych z PROW 2,21 mld złotych.

Przekazywanie płatności końcowych

Z kolei od 1 grudnia 2021 roku rozpoczęło się przekazywanie płatności końcowych z dopłat za ubiegły rok; do 30 czerwca 2022 roku mają one zasilić konta beneficjentów. ARiMR zapewnia, że postara się wypłacić pieniądze jak najszybciej.

To też może Cię zainteresować

- Prosimy, aby rolnicy oczekujący na wypłaty, sprawdzili, czy ARiMR posiada właściwe dane dotyczące numerów ich kont bankowych – jeżeli okażą się one nieaktualne, pieniądze wrócą do Agencji. Wszelkie zmiany dotyczące rachunku należy zgłaszać w biurach powiatowych – dodaje Agencja.

W tegorocznej kampanii o dopłaty bezpośrednie wnioskowało ok. 1,3 mln rolników, a koperta finansowa na realizację to 15,63 mld złotych. Budżet na płatności obszarowe z PROW za 2021 wynosi zaś nieco ponad 3 mld złotych.

Źródło: ARiMR

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Czy ubezpieczanie upraw zyskuje na popularności?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera