Dopłaty do wapnowania gleb. Jak je zdobyć i jakie jest zainteresowanie w Kujawsko-Pomorskiem? [wideo]

Agata Wodzień-Nowak
Agata Wodzień-Nowak
pixabay
Województwo kujawsko-pomorskie może poszczycić się wysoką jakością gleb na tle kraju. Są jednak obszary, w których rolnicy chętnie skorzystają z dopłaty do wapnowania. Zainteresowanie jest spore, o czym świadczy liczba telefonów, jakie odbierają pracownicy Okręgowej Stacji Chemiczno-Rolniczej w Bydgoszczy.

Rośnie liczba rolników, którzy decydują się badań swoje gleby. Od początku 2019 roku Okręgowa Stacja Chemiczno-Rolnicza w Bydgoszczy przebadała 1069 próbek na ph, co przekłada się na 1800 ha w województwie. Stacja przygotowała również ok. 500 opinii zalecanych dawek, podaje dr inż. Anna-Maria Szymańska, dyrektor jednostki. O tym, co zrobić, żeby uzyskać dofinansowanie, w wideo powyżej.

Dofinansowanie wapnowania gleb krok po kroku

  1. Zbadaj odczyn gleby
  2. Następnie kup wapno nawozowe lub środek wapnujący (dopilnuj, aby na fakturze znalazły się informacje o typie i odmianie zakupionego wapna lub środka)
  3. Wypełnij wniosek o wsparcie wanowania i złóż w okręgowej stacji chemiczno-rolniczej.
  4. Wysiej zakupione wapno nawozowe lub środek wapnujący. Pamiętaj, że data wysiania musi być późniejsza niż data złożenia wniosku, jednak nie powinna być późniejsza niż 12 miesięcy od dnia zakupu wapna lub środka.
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak postępować, aby chronić się przed bólami pleców

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Dopłaty do wapnowania gleb. Jak je zdobyć i jakie jest zainteresowanie w Kujawsko-Pomorskiem? [wideo] - Gazeta Pomorska