Globalne prognozy rynku 2021/2022. USDA: Dostawy pszenicy wzrosną o 4,3 mln ton

OPRAC.:
Katarzyna Zawada
Katarzyna Zawada
Wyższe dostawy, większe spożycie i wzrost handlu na rynku pszenicy - to prognozuje się w USA.
Wyższe dostawy, większe spożycie i wzrost handlu na rynku pszenicy - to prognozuje się w USA. pixabay.com/R0bin
Departament Rolnictwa Stanów Zjednoczonych prognozuje, że wzrosną dostawy i konsumpcja na rynku amerykańskiej pszenicy w sezonie 2021/2022. Co jeszcze ulegnie zmianie?

Sezon 2021/2022 oprócz wzrostu dostaw i spożycia pszenicy w Stanach Zjednoczonych, może przynieść zwiększony handel i obfite końcowe zapasy.

Dostawy pszenicy

USDA szacuje, że dostawy mogą wzrosnąć o 4,3 mln ton, co da 1067,5 mln ton. Wszystko dzięki większym zapasom początkowym dla Australii i Unii Europejskiej oraz produkcji dla Australii, Rosji i Kanady. Jak prezentuje się produkcja w innych krajach?

W Australii produkcja podniosła się o 2,5 mln ton, w efekcie dając 34 mln ton, głównie w oparciu o dane ABARES. W Rosji wzrost odnotowano na poziomie 1 mln ton, do 75,5 mln ton – według zaktualizowanych dla pszenicy ozimej danych ministerstwa rolnictwa. Z kolei kanadyjska produkcja wzrosła o 0,7 mln ton do 21,7 mln ton – wynika z prognoz tamtejszego Urzędu Statystycznego.

To też może Cię zainteresować

Konsumpcja i handel

Prognozując, światowa konsumpcja w latach 2021/22 wzrośnie o 1,9 mln ton do 789,4 mln ton. W większości wzrost zużycia paszy dotyczy Australii i Rosji. Światowy handel ma pójść w górę i wzrosnąć o 2,3 mln ton do rekordowego poziomu 205,5 mln. Także przewidywane zapasy na świecie ulegną wzrostowi – z 2,4 mln ton do 278,2 mln, z większością wzrostów w Australii, Kanadzie i USA.

Źródło: USDA

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Czy ubezpieczanie upraw zyskuje na popularności?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera