Niestety, zgłoszeń jest niewiele.
- Do 22 czerwca 2015 r. do Urzędu wpłynęło 31 wniosków o powołanie komisji, w tym 16 wniosków jest sporządzonych prawidłowo, a pozostałe 15 podlega weryfikacji - informuje nas Bartłomiej Michałek, rzecznik wojewody. - Dla 12 gmin zarządzenia są przygotowywane: Baruchowo, Lubraniec, Lubień Kujawski, Kęsowo, Świecie, Świekatowo, Pruszcz, Lniano, Dobre, Strzelno, Dąbrowa Biskupia, gm. Grudziądz, a do 4 gmin zostały już wysłane: Janowiec Wielkopolski, Łabiszyn, Rogowo, Dobrcz. W 16 Gminach, które sporządziły prawidłowo wniosek o powołanie komisji szacuje się, że straty na glebach lekkich wystąpiły na powierzchni ok. 41 141 ha - podaje.
31 gmin, które do poniedziałku zgłosiły chęć powołania komisji, to niewiele, biorąc pod uwagę, że według danych Instytutu Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa w Puławach, zagrożonych suszą w województwie kujawkso-pomorskim są 173 gminy. Tak wynika z raportu, który dotyczy okresu między 11 kwietnia a 10 czerwca 2015.
Kujawsko-Pomorską Strefę AGRO znajdziesz także na Facebooku - dołacz do nas!
Zagrożenie suszą występuje na powierzchni 9,5% gruntów ornych w 971 gminach (31,7% gmin Polski), skupionych w 11 województwach:
wielkopolskim, kujawsko- pomorskim, łódzkim, lubuskim, dolnośląskim, opolskim, pomorskim, mazowieckim, zachodniopomorskim,
warmińsko-mazurskim, śląskim
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?