Trzynaście instytucji finansujących zgodziło się na tymczasowe odstąpienie od niektórych wymagań dotyczących płynności finansowej Grupy Azoty. 9 września grupa przekazała, że podpisała dokumenty z 13 instytucjami finansującymi, na mocy których instytucje zgodziły się na odstąpienie od stosowania wybranych warunków umów o finansowanie Grupy Azoty S.A. oraz wybranych pozostałych spółek Grupy Azoty.
Banki zgodziły się na czasowe złagodzenie wymagań dotyczących zadłużenia Grupy Azoty. Jest to zgoda na odstąpienie od stosowania wskaźnika dług netto/EBITDA na koniec czerwca 2024 roku.
Równolegle, na mocy aneksu podpisanego w lipcu br., do 11 października obowiązuje porozumienie z instytucjami finansowymi, które zapewnia m.in. dalsze utrzymanie dostępności limitów w ramach Umów o Finansowanie, komunikuje Grupa Azoty
Dokumenty w zakresie odstąpienia od stosowania wybranych umów o finansowanie zostały podpisane z datą 9 września br. z następującymi instytucjami finansującymi:
- Powszechną Kasą Oszczędności Bankiem Polskim S.A.,
- Bankiem Gospodarstwa Krajowego,
- ING Bankiem Śląskim S.A.,
- Santander Bankiem Polska S.A.,
- Caixabank S.A. Oddział w Polsce,
- BNP Paribas Faktoring sp. z o.o.,
- ING Commercial Finance Polska S.A.,
- Pekao Faktoring sp. z o.o.,
- BNP Paribas Bankiem Polska S.A.,
- Santander Factoring sp. z o.o. i
- Banco Santander S.A., Oddział we Frankfurcie,
- a także z Europejskim Bankiem Odbudowy i Rozwoju i Europejskim Bankiem Inwestycyjnym.
Dzień później, Grupa przekazała, że złożyła do prokuratury zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Chodzi o działanie na szkodę spółki w zakresie umów sponsoringowo-reklamowych.
Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź Portal Strefa Agro codziennie. Obserwuj Strefę Agro!