Jak zalogować się do eWniosekPlus? Instrukcja logowania ARiMR krok po kroku przez PUE

Agata Wodzień-Nowak
Agata Wodzień-Nowak
Jak zalogować się w aplikacji eWniosekPLus przez PUE? ARiMR publikuje instrukcję.
Jak zalogować się w aplikacji eWniosekPLus przez PUE? ARiMR publikuje instrukcję. pixabay, AGW
Aplikacja eWniosekPlus jest już dość dobrze znana rolnikom, którzy składają wnioski o dopłaty bezpośrednie. W 2023 roku można ubiegać się o nowe płatności w postaci ekoschematów. Od ubiegłego roku logowanie do eWniosekPlus zaczyna się od PUE. Jaką kwotę należy wpisać, gdy chcemy, by system przypomniał nam hasło albo zakładamy nowe konto? ARiMR podpowiada rolnikom i publikuje nową instrukcję logowania.

Spis treści

W 2022 roku do Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa trafiło 1 mln 265 tys. wniosków o przyznanie dopłat bezpośrednich. Do 23 maja ARiMR otrzymała 779 tys. przesłanych przez rolników formularzy.

ARiMR przyjmuje wnioski od rolników w formie online od 2018 roku, początkowo można było jeszcze składać oświadczenia o braku zmian w formularzu w stosunku do płatności sprzed roku. Teraz jednak (od 2021 r.) wnioskować o dopłaty można już tylko przez Internet. Służy do tego aplikacja eWniosekPlus.

Przeczytaj też: Instrukcja ARiMR do eWniosekPlus podpowie, jak złożyć wniosek o dopłaty bezpośrednie w 2023 roku

Jaką kwotę wpisać do logowania w eWniosekPlus w 2023 roku?

Od czwartku 9 lutego 2023 r. zarówno, gdy chcemy stworzyć konto w aplikacji eWniosekPlus, jak i wtedy, gdy chcemy zresetować hasło z wykorzystaniem opcji „Nie pamiętasz hasła?” w polu "Wypłacona kwota" należy wprowadzać ostatnią wypłaconą kwotę z roku 2022.

Wcześniej, 1 stycznia, ARiMR opublikowała komunikat, w którym wyjaśnia, że obecnie w trakcie tworzenia konta w aplikacji eWniosekPlus, jak również podczas resetu hasła z wykorzystaniem opcji „Nie pamiętasz hasła?” w polu „Wypłacona kwota” należy wprowadzać ostatnią wypłaconą kwotę z roku 2021.

Jak zalogować się do wniosku o dopłaty bezpośrednie eWniosekPlus?

Od poprzedniego roku dostęp do aplikacji można uzyskać za pośrednictwem Platformy Usług Elektronicznych, czyli PUE z wykorzystaniem opcji „Zarejestruj się”.

Następnie użytkownik zostaje przekierowany do formularza i tam powinien podać numer producenta, 8 ostatnich cyfr rachunku bankowego oraz kwotę z ostatniego przelewu otrzymanego z ARiMR, zrealizowanego w poprzednim roku kalendarzowym.

Trwa głosowanie...

Czego spodziewasz się w naborze o dopłaty bezpośrednie 2023?

Trzeba pamiętać, że konto w aplikacji eWniosekPlus jest przypisane do osoby, a nie do gospodarstwa. W sytuacji zmiany właściciela np. przejęcia gospodarstwa w ramach spadku, gdy rolnik do tej pory nie posiadał konta w aplikacji eWniosekPlus, należy założyć konto i posługiwać się własnym kontem, a nie kontem spadkodawcy, wyjaśnia ARiMR.

O jakie dopłaty można było się ubiegać w eWniosekPlus do 2022 r.?

Do tej pory były to:

  • jednolitej płatności obszarowej, płatności za zazielenienie oraz płatności dodatkowej, płatności dla młodych rolników,
  • płatności do zwierząt: krów, bydła, owiec, kóz,
  • płatności do powierzchni upraw roślin strączkowych na ziarno, roślin pastewnych, uprawy buraków cukrowych, ziemniaków, chmielu, truskawek, pomidorów, lnu, konopi włóknistych,

- przyznanie płatności w ramach przejściowego wsparcia krajowego, tj.:

  • uzupełniającej płatności podstawowej (w 2022 r.),
  • płatności niezwiązanej do tytoniu,

oraz:

  • płatności ONW,
  • przyznanie płatności rolno-środowiskowo-klimatycznej (PROW 2014-2020), w tym zachowanie
  • zagrożonych zasobów genetycznych zwierząt w rolnictwie,
  • przyznanie płatności rolno-środowiskowo-klimatycznej (PROW 2014-2020), w tym
  • retencjonowanie wody,
  • przyznanie płatności ekologicznej (PROW 2014-2020),
  • płatności dobrostanowej (PROW 2014-2020),
  • pomocy na zalesianie (PROW 2007-2013) – wniosek o wypłatę,
  • premii pielęgnacyjnej i premii zalesieniowej (PROW 2014-2020),
  • pierwszej premii pielęgnacyjnej do gruntów z sukcesją naturalną (PROW 2014-2020).

iPolitycznie - Jeśli KE nas nie posłucha, będziemy żądać rekompensat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na strefaagro.pl Strefa Agro