W sobotę, 15 grudnia, w godzinach 10-15, na terenie Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego, Oddział w Przysieku odbędzie się Jarmark Adwentowy.

Uroczyste otwarcie Jarmarku Adwentowego 2018 w Przysieku nastąpi o godzinie 10. Następnie ogłoszone zostaną wyniki XII Wojewódzkiego Konkursu Szopek Bożonarodzeniowych. Konkurs ten od początku cieszy się wielkim zainteresowaniem. Uczestnicy poprzednich edycji wykazali się pomysłowością i talentem twórczym, więc i w tym roku organizatorzy spodziewają się wielu interesujących prac.

Podczas jarmarku będzie okazja podziwiania wszystkich zgłoszonych szopek na specjalnej wystawie konkursowej.
W adwentowym kiermaszu uczestniczy co roku około stu wystawców. Najbardziej liczną grupę stanowią rękodzielnicy i twórcy ludowi. Oferowane są również kulinarne produkty regionalne, świąteczne wypieki i miody prosto z pasiek.

Jarmark jest więc dobrą okazją do kupienia niebanalnego upominku świątecznego, a także do posmakowania oryginalnych przysmaków, przygotowanych zgodnie z tradycyjnymi recepturami.

W przerwach między zakupami można uczestniczyć w bezpłatnym pokazie wykonywania świątecznych dekoracji. Pobyt w Przysieku uprzyjemnią opowieści o świątecznych zwyczajach oraz występy zespołów folklorystycznych.

Wstęp i parking są bezpłatne.

Imprezie patronuje "Gazeta Pomorska". Szczegółowe informacje na www.kpodr.pl.
_________________________

Agro Pomorska odcinek 42, premiera 4.12.2018