Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego rozstrzygnęła konkurs filmowy dla młodzieży

Materiał informacyjny KRUS
Laureaci Konkursu Moja Wizja Zero wraz z Prezes KRUS dr Aleksandrą Hadzik oraz prowadzącym galę Tomaszem Kammelem
Laureaci Konkursu Moja Wizja Zero wraz z Prezes KRUS dr Aleksandrą Hadzik oraz prowadzącym galę Tomaszem Kammelem
16 grudnia w warszawskim Kinie Luna odbyła się gala finałowa IV Ogólnopolskiego Konkursu dla Młodzieży „Moja Wizja Zero – Bezpieczeństwo, Zdrowie i Dobrostan Rodziny w Gospodarstwie Rolnym” zorganizowanego przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego pod Patronatem Honorowym Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Prezes KRUS dr Aleksandra Hadzik podziękowała autorom nagrodzonych filmów za to, że podjęli wyzwanie przedstawienia wizji bezpiecznej pracy i życia w gospodarstwie rolnym, pogratulowała kreatywności w interpretacji tematu, a także doceniła zaangażowanie w prezentowaniu zasad bezpiecznej pracy w gospodarstwie.

Dodatkowym wyróżnieniem dla młodych twórców była możliwość obejrzenia swoich filmów na dużym ekranie. Po prezentacji wyróżnionych filmów, młodym autorom zostały wręczone dyplomy oraz nagrody ufundowane przez organizatorów.

Laureatami IV Ogólnopolskiego Konkursu dla Młodzieży „Moja Wizja Zero – Bezpieczeństwo, Zdrowie i Dobrostan Rodziny w Gospodarstwie Rolnym” zostali:
I miejsce – Mateusz Skwierczyński z Siedlec w województwie mazowieckim
II miejsce – Hanna Gruszka z Kryr w województwie śląskim
III miejsce – Jakub Banach z Pichorowic w województwie dolnośląskim.

Cztery równorzędne wyróżnienia zdobyli:
Oliwia Kondrów z Hruszowic w województwie podkarpackim
Karol Rymarski z Jazowej w województwie podkarpackim
Kacper Staręga z Siedlec w województwie mazowieckim
Tobiasz Udała z Polkajn w województwie warmińsko-mazurskim.

Współorganizatorzy konkursu przyznali również dwie nagrody specjalne:
Nagrodę Specjalną Głównego Inspektora Pracy otrzymała Hanna Gruszka, zdobywczyni II miejsca.
Nagrodę Specjalną AGRO Ubezpieczenia otrzymał Miłosz Koncik ze Spudłowa w woj. lubuskim.

Tegoroczny konkurs był adresowany do młodzieży szkół podstawowych, średnich i wyższych w wieku 13-21 lat. Celem konkursu było propagowanie wśród młodzieży właściwych zachowań związanych z pracą na terenie gospodarstwa rolnego oraz popularyzowanie 7 Złotych Zasad Wizji Zero. Udział w nim polegał na przygotowaniu krótkiego filmu pod hasłem „Moja Wizja Zero – Bezpieczeństwo, Zdrowie i Dobrostan Rodziny w Gospodarstwie Rolnym”, ze szczególnym zwróceniem uwagi na funkcjonowanie rodziny w gospodarstwie rolnym w oparciu o trzy filary: bezpieczeństwo, zdrowie i dobrostan. Do Konkursu zakwalifikowano 92 filmy.

Współorganizatorami i fundatorami nagród w konkursie byli: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, Państwowa Inspekcja Pracy, AGRO Ubezpieczenia - Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych, Fundacja PGE.

Organizacja Konkursu jest jednym z wielu działań prewencyjnych Kasy mających na celu poprawę bezpieczeństwa pracy i życia w gospodarstwie rolnym. Kierowanie ich do dzieci i młodzieży ma na celu wykształcenie właściwych zachowań, które zaprocentują w przyszłości poprawą bezpieczeństwa oraz zmniejszeniem liczby wypadków w rolnictwie.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na strefaagro.pl Strefa Agro
Dodaj ogłoszenie