Komisja Europejska przeznaczy ponad 185 mln euro na promocję produktów rolno-spożywczych w 2022 roku

OPRAC.:
Katarzyna Zawada
Katarzyna Zawada
Polityka promocyjna będzie wspierać wszelkie inicjatywy realizowane przez UE, także w zakresie zdrowego odżywania.
Polityka promocyjna będzie wspierać wszelkie inicjatywy realizowane przez UE, także w zakresie zdrowego odżywania. pixabay.com/designermikele
Udostępnij:
W 2022 roku na promocję produktów rolno-spożywczych Komisja Europejska przeznaczy łącznie 185,9 mln euro. Podobnie jak w bieżącym roku, program prac obejmie towary i praktyki rolnicze wspierające Europejski Zielony Ład.

Co będzie promowane?

KE zwraca uwagę, że promocja będzie dotyczyć także produktów ekologicznych w Unii Europejskiej – owoców, warzyw, zdrowego odżywiania oraz dobrostanu zwierząt. Kampania ma również podkreślić wysokie standardy bezpieczeństwa i jakości żywności, dzięki oznaczeniu geograficznemu w UE.

- Promowanie jakości i bezpieczeństwa europejskich produktów rolno-spożywczych w UE i na świecie jest ważnym wymiarem wsparcia Komisji dla rolników i producentów. Nasza polityka promocyjna odgrywa kluczową rolę w przejściu na zrównoważone systemy żywnościowe. Naszym celem jest zwiększenie świadomości na temat rolnictwa ekologicznego i bardziej zrównoważonych praktyk rolniczych, w połączeniu z promocją świeżych owoców i warzyw, niezbędnych do zdrowego odżywiania i zrównoważonej diety. Popyt na te produkty musi wzrosnąć, jeśli chcemy, aby więcej producentów przyłączyło się do zielonej transformacji – powiedział komisarz ds. rolnictwa Janusz Wojciechowski.

Polityka promocyjna będzie wspierać wszelkie inicjatywy realizowane przez UE na rzecz zrównoważonego rolnictwa – nie tylko Zielony Ład, ale także strategię od pola do stołu, czy plan komunikacyjny na inicjatywy obywatelskie.

To też może Cię zainteresować

Co poza UE?

Plan promocyjny zakłada także konkurowanie z rynkami spoza Unii Europejskiej. Jak podkreśla KE, priorytetem są rynki o wysokim potencjale wzrostu – Japonia, Kanada i Meksyk.

Wnioski o dofinansowanie w kampanii 2022

Na początku 2022 roku organizacje branżowe, producenci, grupy rolno-spożywcze będą mogły składać wnioski o dofinansowanie w ramach działań promocyjnych. Projekty będą oceniane pod kątem klimatycznym i środowiskowym.

Źródło: KE

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Rząd wprowadza dodatkową pomoc dla emerytów

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Strefa Agro
Dodaj ogłoszenie