KRUS: Ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków dla dzieci rolników

OPRAC.:
Katarzyna Zawada
Katarzyna Zawada
Grupowe ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków obejmuje dzieci rolników do ukończenia 16. roku życia.
Grupowe ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków obejmuje dzieci rolników do ukończenia 16. roku życia. pixabay.com/Olichel/zdjęcie ilustracyjne
Zarząd Funduszu Składkowego Ubezpieczenia Społecznego Rolników zawarł z Pocztowym Towarzystwem Ubezpieczeń Wzajemnych umowę grupowego ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków i chorób dzieci osób objętych społecznym ubezpieczeniem rolników w pełnym zakresie – poinformowała Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

Kogo obejmuje NNW?

Grupowe ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków obejmuje dzieci rolników do ukończenia 16. roku życia, pozostające we wspólnym gospodarstwie domowym z rodzicami lub prawnymi opiekunami, gdzie chociaż jeden z nich podlega rolniczemu ubezpieczeniu społecznemu.

Zawarta umowa obowiązuje od 1 stycznia do 31 grudnia 2022 roku i jest finansowana przez Fundusz Składkowy Ubezpieczenia Społecznego Rolników.

Zgłaszanie szkód

Aby potwierdzić ubezpieczenie, należy mieć zaświadczenie z KRUS informujące, że rodzic lub opiekun prawny jest objęty ubezpieczeniem społecznym rolników w pełnym zakresie lub był objęty tym ubezpieczeniem w zakresie polisowym.

To też może Cię zainteresować

Jak podaje FSUSR, szkody można zgłaszać do ubezpieczyciela:

  • drogą elektroniczną pod adresem e-mail: [email protected],
  • listem poleconym na adres: Pocztowe Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych, ul. Graniczna 17, 26-604 Radom, przesyłając wypełniony formularz zgłoszenia wraz z kompletną dokumentacją, zgodnie z wykazem dokumentów, wskazanym w formularzu w części „Informacje dla zgłaszającego roszczenie”.

Źródło: FSUSR, KRUS

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Pomocnik rolnika przy zbiorach - zasady zatrudnienia

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera