Lubuski Złoty Kłos 2015. Ruszyło głosowanie

Redakcja
O statuetkę Złotego Kłosa powalczy Andrzej Sowierszenko z Jemiołowa w powiecie świebodzińskim.
O statuetkę Złotego Kłosa powalczy Andrzej Sowierszenko z Jemiołowa w powiecie świebodzińskim. Archiwum uczestnika plebiscytu
W tej edycji konkursu organizowanego przez Lubuską Izbę Rolniczą wspólnie z „GL” jednym z jurorów będą nasi Czytelnicy. Od piątku 4 września można głosować na swoich faworytów.

Konkurs Lubuski Złoty Kłos organizowany jest po raz trzeci, w tym roku po raz pierwszy przy udziale ,,Gazety Lubu­skiej”. Jego celem jest nagrodzenie liderów lubuskiego rolnictwa  - rolników i firmy, które są przykładem mądrego gospodarowania, dobrych praktyk biznesowych, proekologicznych i innowacyjnych. Kandydatów do nagrody mogą zgłaszać  rolnicy, Czytelnicy, delegaci Lubuskiej Izby Rolniczej, członkowie kapituły, instytucje, organizacje i stowarzyszenia działające na rzecz rolnictwa.

Dobrą praktyką w tym konkursie - na co zwraca uwagę Stanisław Myśliwiec, prezes LIR - jest zgłaszanie swoich sąsiadów. To właśnie sąsiedzi najlepiej orientują się, co dzieje się w gospodarstwie obok i czy zasługuje ono na wyróżnienie.

Jedną z pierwszych osób nominowanych do nagrody Złotego Kłosa jest Jacek Cieśliński ze Słońska (pow. sulęciński). Jego gospodarstwo zajmuje prawie 400 ha. J. Cieśliński specjalizuje się w uprawie zbóż, produkcji pasz zielonych i hodowli bydła mięsnego, która liczy 220 sztuk. - Pan Jacek jest postrzegany jako jeden z lepszych rolników - czytamy w uzasadnieniu. -  Bardzo mocno angażuje się społecznie szczególnie w branży rolniczej. Służy rolnikom dobrą radą i pomocą. Jest sołtysem wsi Słońsk, członkiem koła łowieckiego „Dzik”, członkiem PSL.

Na 453 ha gospodaruje Paweł Egrowski z miejscowości Jeleniogłowy w pow. międzyrzeckim - kolejny uczestnik konkursu. Uprawa zbóż zajmuje 300 ha, rzepaku - 100 ha i kukurydzy - 53 ha. Oprócz tego rolnik hoduje trzodę chlewną - ok. 8 tys. sztuk (rocznie 24 tys. szt.) i oferuje usługi rolne. Jego gospodarstwo prowadzone jest zgodnie z zasadami dobrej kultury rolnej. - Jest szczery i otwarty w rozmowach i doradztwie innym rolnikom. Zawsze służy radą i pomocą - podkreślają osoby, które go znają. - To organizator życia kulturalnego na wsi. Zawsze znajdzie czas na działalność społeczną. Jest członkiem Izby Rolniczej.

W życie wsi i gminy mocno angażuje się Dariusz Kozakiewicz z Połęcka w powiecie słubickim. Organizuje festyny dobroczynne na rzecz osób niepełnosprawnych oraz klubu sportowego. Jest członkiem OSP, Związku Rolników Lubuskich i PSL oraz sekretarzem powiatowej rady LIR. To między innymi dlatego został zgłoszony do konkursu. Pracę rozpoczynał na 20 ha. Dziś, po 28 latach, jego gospodarstwo rozrosło się do 480 ha. Pan Dariusz postawił na produkcję roślinną . Pola obsiewa zbożami, rzepakiem, kukurydzą i lnem. 

Z każdym dniem przybywa zgłoszeń. Można je przysyłać do 20 września do biura Lu­buskiej Izby Rolniczej w Zielonej Górze.

TUTAJ ZNAJDZIESZ ARKUSZ ZGŁOSZENIA DO KONKURSU LUBUSKI ZŁOTY KŁOS

 

Od piątku 4 września od godz. 9.00 można głosować na swoich kandydatów za pomocą SMS-ów (cena 2,46 zł z VAT). Każdy z głosujących otrzyma dostęp do e-wydania ,,Gazety Lubuskiej”.

Głosowanie potrwa do 30 września do godz. 11.59. O zwycięstwie będą decydować głosy Czytelników i kapituły w proporcji 60:40. Na najlepszą dziesiątkę czekają statuetki i dyplomy. 

Wyniki zostaną ogłoszone podczas finałowej gali, która odbędzie się 16 października.

TUTAJ MOŻESZ ZAGŁOSOWAĆ

 

 

 

Lubuski Złoty Kłos 2015. Ruszyło głosowanie

 

Lubuski Złoty Kłos 2015. Ruszyło głosowanie
Lubuski Złoty Kłos 2015. Ruszyło głosowanie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Materiał oryginalny: Lubuski Złoty Kłos 2015. Ruszyło głosowanie - Gazeta Lubuska