MILEX – 40 lat doświadczenia w branży profesjonalnych systemów nawadniania

Materiał powstał we współpracy z Milex

Z Agatą Łukasiewicz i Damianem Łukasiewiczem – współwłaścicielami firmy MILEX Profesjonalne Systemy Nawadniania – rozmawiamy na progu nowego sezonu oraz w czasie szczególnym, tzn. tuż po otwarciu nowego oddziału firmy MILEX w Krakowie.

Motto Waszej firmy brzmi: „Od projektu po realizację przy zachowaniu najwyższej jakości”. Proszę opowiedzieć o ofercie, jaką proponują Państwo klientom w swoim nowym oddziale. Czy są to także usługi oraz szkolenia?

MILEX to prawie 40 lat doświadczenia w branży, a to zobowiązuje. W nowym oddziale chcemy kultywować tę maksymę w każdym obszarze działalności. Punkt w Krakowie skoncentrowany będzie na sprzedaży profesjonalnych elementów do systemów nawadniania przeznaczonych do terenów zielonych, czyli: ogrodów, wszelkich terenów miejskich oraz obiektów sportowych. W naszym sklepie w Krakowie można kupić: zraszacze, sterowniki, elektrozawory, rury, linie kroplujące, filtry, a także złączki, czyli wszystko, co potrzebne do stworzenia profesjonalnego systemu nawadniania. Ponadto dostępne są tam także nasiona traw oraz nawozy do trawników. Z czasem oferta będzie się rozszerzać zgodnie z zapotrzebowaniem rynku, a pomysłów w tym zakresie nam nie brakuje. Obsługa naszego krakowskiego oddziału została odpowiednio przeszkolona i, co bardzo ważne, posiada doświadczenie w branży. W punkcie sprzedaży w Krakowie będą także organizowane szkolenia dopasowane do potrzeb naszych klientów. Będzie tam można ponadto zlecić wykonanie projektu ogrodu wraz z nasadzeniem, małą architekturą, ścieżkami oraz elementami wodnymi. Serdecznie zapraszamy.

MILEX – 40 lat doświadczenia w branży profesjonalnych systemów nawadniania

Dlaczego wybór padł właśnie na Kraków? Czy południe Polski jest szczególnie ważnym regionem w planach rozwojowych firmy MILEX?

Zdecydowaliśmy się na Kraków, gdyż to miasto ma strategiczne położenie na południu Polski. Dodatkowym argumentem przemawiającym za tą lokalizacją był fakt, że nasza marka HUNTER jest mało znana na południu Polski. Oceniamy, że w tym regionie jest duży, niewykorzystany potencjał. Ul. Skotnicka 254 w Krakowie to dobra baza logistyczna dla wszystkich naszych partnerów i klientów.

MILEX to firma z tradycjami. W przyszłym roku będziecie obchodzić jubileusz 40-lecia działalności. Można więc stwierdzić, że jesteście ekspertami w dziedzinie profesjonalnych systemów nawadniania. Jakimi cechami wyróżniają się Wasze produkty i które z tych cech są szczególnie ważne dla instalatorów i klientów?

Przede wszystkim należy podkreślić wysoką jakość produktów, które wprowadzamy na rynek. Dzięki bogatemu doświadczeniu doskonale wiemy, co jest dobre i co się sprawdza na rynku, a instalatorzy oraz użytkownicy wiedzą, że naszym produktom można zaufać. Produkty z oferty firmy MILEX optymalizują dawki podawanej wody oraz, co w tych czasach szczególnie ważne, generują oszczędności związane z mniejszym zużyciem energii elektrycznej.

Na jakie marki w zakresie dystrybucji stawiacie?

Wszystkie produkty znajdujące się na półkach naszego oddziału w Krakowie zostały poddane starannej selekcji. Od ponad 10 lat współpracujemy z amerykańską marką HUNTER – jest to jeden z wiodących światowych producentów w branży nawodnień dla terenów zielonych, oferujący produkty najwyższej jakości. Linie kroplujące produkujemy sami pod marką WATERMIL, w oparciu od doświadczenie zebrane od 1983 r. oraz na bazie izraelskiej technologii i know-how. Złączki pochodzą od sprawdzonego cypryjskiego producenta, firmy Elysee – marki z długimi tradycjami i dużym doświadczeniem w branży. Firmy Hunter i Elysee są obecne na rynku od ponad 40 lat.

Nowy punkt na mapie Krakowa to ul. Skotnicka 254? Jakie atuty posiada właśnie ta lokalizacja?

Mieszkańcy Krakowa i okolic z pewnością najlepiej wiedzą, że jest to doskonała lokalizacja, tuż przy obwodnicy miasta, co bardzo ułatwia dojazd. Nie bez znaczenia jest również fakt, że na naszych klientów i wszystkich odwiedzających nasz nowy oddział czeka tam wygodny parking.

MILEX – 40 lat doświadczenia w branży profesjonalnych systemów nawadniania

Wiemy, że Firma MILEX stawia na profesjonalny zespół. Proszę opowiedzieć o krakowskiej załodze.

Marcin, czyli osoba odpowiedzialna za nasz krakowski oddział, ma kilkuletnie doświadczenie w branży i doskonale zna produkty dostępne na rynku. To jest wielka zaleta handlowca. Posiada on niespożytą energię, jest zaangażowany, a przede wszystkim ma bogatą specjalistyczną wiedzę. Mówiąc krótko: jest to właściwa osoba na właściwym miejscu.

Państwa oferta jest bardzo zróżnicowana i szeroka, a jej adresatami są zarówno rolnicy, sadownicy i miłośnicy pięknych ogrodów, jak i opiekunowie terenów zielonych (np. pól golfowych). W podkrakowskich Paczółtowicach zlokalizowane jest jedno z największych pól golfowych w Polsce. Czy oddział w Krakowie będzie miał odpowiednie wsparcie logistyczne z centrali z Dobrzykowa? Czy Państwa klienci mogą liczyć na dostępność wszystkich potrzebnych towarów?

Możemy obiecać, że wszystkie niezbędne produkty w naszym oddziale w Krakowie będą dostępne od ręki. Mam tutaj na myśli także linie kroplujące i rury, które są kłopotliwe w transporcie. Przy większych projektach wysyłki będą realizowane bezpośrednio z magazynu w Dobrzykowie, a kwestie logistyczne będą koordynowane przez nasz krakowski zespół.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na strefaagro.pl Strefa Agro
Dodaj ogłoszenie