Nie tylko lubczyk! Oto naturalne afrodyzjaki prosto z kuchni. Tak tradycja ludowa podchodziła do miłości

Redakcja
Przykłady ziół-afrodyzjaków znajdziesz w galerii --->
Przykłady ziół-afrodyzjaków znajdziesz w galerii --->pixabay.com
Nie tylko w Walentynki poszukujemy sposobów, które w naturalny sposób pobudzą nasz organizm. Mowa o naturalnych afrodyzjakach, a znajdziemy je w kuchni. Przy okazji zbliżającego się święta zakochanych zapraszamy na przegląd ziół, które sprawdzą się w tej roli. Zakochanie to stan, który w skali całego życia trwa chwilę, o miłość trzeba dbać i pielęgnować relację, także tę zmysłową. Już nasze przodkinie wybranym roślinom przypisywały symbolikę płodności.

Zimą na parapecie, a od wiosny do jesieni w ogródku lub na balkonie możemy znaleźć prawdziwe naturalne afrodyzjaki! Źródeł pobudzenia nie trzeba zatem szukać daleko. Bez trudu wkomponujemy je w codzienne menu. Może się okazać, że już w nim są.

Lubczyk i inne naturalne afrodyzjaki

W polskiej kuchni dobrze znany jest m.in. lubczyk, który zapewnia naturalne oczyszczanie organizmu z toksyn. Dodatkowo lubczyk zwiększa wydolność fizyczną oraz umysłową, wyjaśnia na swojej stronie Podkarpacki Ośrodek Doradztwa Rolniczego.

PODR: Lubczyk uznaje się również za afrodyzjak, który miał przynosić szczęście i powodzenie w miłości. W swoim składzie zawiera bowiem olejki eteryczne wpływające na wzrost ukrwienia narządów płciowych.

Które zioła zaliczane są do afrodyzjaków?

Mirt, barwinek i ruta dla panny młodej na płodność

Zioła i inne rośliny miały bardzo duże znaczenie w symbolice ludowej. Specjalne znaczenia miały przedmioty czy zachowania w ważnych życiowych wydarzeniach czy towarzyszące świętom. Takim właśnie były zaślubiny.

"Dzień przed weselem dziewczęta wraz z panną młodą urządzały tzw. wianeczki – wieczór panieński (dziewiczy wieczór, babski wieczór, rózgowiny, wieńczyny), podczas którego wito wianki z „wiecznie zielonych” roślin, np. mirtu, barwinka, ruty, które symbolizują młodość, płodność, nieśmiertelność, w zimie używano zimozielonego barwinka", takie wspomnienia znajdujemy na blogu Państwowego Muzeum Etnograficznego w Warszawie.

Do przystrojenia dawano także nagietek, wasilek, chaber, bławatek, modrak, wołoszek. Przygotowywano również specjalne bukieciki dla drużbów, pana młodego i starosty. Mirt jest symbolem dziewictwa i niewinności.

Rośliny warto zatem wykorzystywać świadomie, znając ich symbolikę i właściwości!

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Polacy opracowali lek na śmiertelną chorobę

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na strefaagro.pl Strefa Agro