Nowoczesna i wygodna bankowość w Bankach Spółdzielczych z Grupy BPS

Materiał informacyjny Banku BPS
Udostępnij:
Oferta Banków Spółdzielczych z Grupy BPS to nowoczesne produkty i usług bankowe dedykowane rozwojowi gospodarstwa i utrzymaniu jego płynności finansowej.

Każdy rolnik i producent rolny znajdzie w niej produkty oraz usługi bankowe dedykowane sektorowi AGRO i pomagające sprawniej zarządzać prowadzonym gospodarstwem. Począwszy od kont osobistych, z których można korzystać przez smartfona, kredytów na bieżące potrzeby i nowe inwestycje, przez ubezpieczenia, aż po nowinki technologiczne jak płatności telefonem czy zegarkiem. Klienci Banków Spółdzielczych z Grupy BPS mogą też liczyć na niestandardowe rozwiązania i indywidualną obsługę.

Finansowanie bieżącej działalności rolniczej

Chcąc zapewnić sobie stały dostęp do gotówki, zwłaszcza w okresie nasilonych wydatków na produkcję rolną, można skorzystać z kredytu w rachunku bieżącym o okresie kredytowania nawet do 24 miesięcy. Jego zaletą jest szybki dostęp do pieniędzy oraz brak konieczności dokumentowania ich wydatkowania.

Bieżącą działalność można też finansować kredytem obrotowym (m.in. potrzeby związane z zaopatrzeniem, produkcją, sprzedażą towarów lub świadczeniem usług, procesem rozliczeń pieniężnych, finansowaniem zapasów), kredytem skupowym (np. finansowanie skupu lub przechowywania płodów rolnych, produktów, półproduktów i odpadów z produkcji rolniczej) oraz kredytem rewolwingowym.

Kredyty na rozwój gospodarstwa

Prowadzenie nowoczesnego gospodarstwa rolnego czy agroturystyki to także inwestycje w rozwój. W Bankach Spółdzielczych z Grupy BPS można otrzymać kredyty na przejrzystych warunkach m.in. na zakup ziemi, nowej maszyny, ziarna, remont czy montaż instalacji fotowoltaicznej. Najszybszym sposobem finansowania różnego rodzaju nakładów inwestycyjnych w gospodarstwie rolnym, przy zachowaniu minimum formalności jest Kredyt Szybka Inwestycja Agro. Można z niego sfinansować środki trwałe związane z prowadzoną działalnością rolniczą, tj. maszyny i urządzenia, środki transportu lub nieruchomości przeznaczone do produkcji rolnej, w tym zakup gruntów rolnych czy wykup środków trwałych z leasingu. Atutem tego kredytu jest wysoka kwota – do 1 mln zł i okres kredytowania do 20 lat (z karencją w spłacie kapitału do 24 miesięcy), a także finansowanie nawet 90% inwestycji. Bank nie wymaga przedstawienia biznes planu, co znacznie upraszcza procedurę ubiegania się o kredyt.

Finansowanie inwestycji z udziałem środków unijnych

Polscy rolnicy są bardzo aktywni w pozyskiwaniu funduszy unijnych, stąd oferta Banków Spółdzielczych Zrzeszenia BPS dostosowana jest także do realizacji inwestycji na obszarach wiejskich z udziałem środków z budżetu unijnego. Banki Spółdzielcze w swojej ofercie dla producentów rolnych mają takie narzędzia wspomagające finansowanie inwestycji unijnych jak gwarancje na finansowanie zaliczek z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich i gwarancje z programu COSME. Do sztandarowych produktów w obszarze tego segmentu AGRO należy kredyt Unia Biznes. Pozwala na sfinansowanie do 100 proc. kosztów projektu, obejmujących część pomostową kredytu i część uzupełniającą, w tym także wartości niematerialnych, jak np. patentów, licencji i know-how.

Kredyty z dopłatą ARiMR

Jako jedne z nielicznych, Banki Spółdzielcze z Grupy BPS oferują pełną gamę kredytów preferencyjnych z dopłatami ARiMR. Można z nich finansować inwestycje realizowane w rolnictwie, w rybactwie śródlądowym, przetwórstwie produktów rolnych, ryb, skorupiaków i mięczaków, jak również zakup użytków rolnych. Kredyty z dopłatą mogą być udzielone np. na zakup gruntów w celu utworzenia gospodarstwa rolnego lub na budową i remont budynków do przetwórstwa i magazynowania produktów rolnych, zakładanie lub wyposażenie sadów, zakup specjalistycznych pojazdów do dostaw surowca lub zbytu produktów czy zakup komputerów i oprogramowania do zarządzania przedsiębiorstwem oraz sterowania procesem produkcji lub magazynowania.

Banki Spółdzielcze z Grupy BPS to banki lokalne, zlokalizowane niemal w każdej mniejszej miejscowości. Mają doświadczenie w pracy z rolnikami i doskonale znają ich potrzeby. To ich znacząca przewaga konkurencyjna. Do tego wykwalifikowana kadra pracowników i nowoczesna oferta, którą można łatwo dostosować do potrzeb indywidualnego gospodarstwa rolnego czy agroturystyki.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Przejdź na stronę główną Strefa Agro
Dodaj ogłoszenie