Podpisy pod dokumentem złożyli dzisiaj Lech Waloszczyk, dyrektor opolskiego Oddziału Regionalnego KRUS oraz Artur Kamiński, wiceprezes zarządu Grupy Azoty. Partnerzy będą wspólnie organizować spotkania, szkolenia i konferencje dla rolników. Pierwsze szkolenie już jutro (22 stycznia) w Nysie.

Łącznie w pierwszym kwartale odbędzie się takich spotkań szkoleniowo-informacyjnych jedenaście. Jeszcze w styczniu (poza Nysą) rolnicy spotkają się w Kluczborku (23 stycznia, restauracja „Grand”), w Wawelnie (24 stycznia, restauracja „Złoty Róg”, dla powiatu opolskiego) oraz w Suchej (25 stycznia, restauracja „Perła”, dla powiatu strzeleckiego). Kolejne szkolenia w lutym i w marcu.

- Będziemy współdziałać organizując we wszystkich powiatach regionu spotkania prewencyjne poświęcone bezpieczeństwu rolników – mówił przed złożeniem podpisów Lech Waloszczyk. - Grupa Azoty produkuje bezpieczne nawozy i stąd wziął się pomysł współpracy.

- Grupę Azoty i opolski odział KRUS – wiele różni – dodał Artur Kamiński. - Łączy nas branża rolnicza, łączą producenci rolni. Bo my działamy nie tylko w branży nawozów, ale także w branży chemicznej i w dużej mierze nasze produkty są do rolników adresowane. To jest nasze przesłanie biznesowe. Ten pilotażowy projekt współpracy mamy nadzieję w przyszłości rozszerzyć go na szerszą skalę niż tylko województwo opolskie.

Piotr Ciona, wicedyrektor KRUS przypomniał, że w ramach tego porozumienia na spotkania z rolnikami zapraszani będą także partnerzy z ARiMR-u, ODR Łosiów oraz KOWR-u, a także starostowie. Rolnicy otrzymają też ofertę ubezpieczeniową.

Artur Kamiński podkreślił, iż Grupa Azoty chce podczas spotkań z rolnikami promować patriotyzm gospodarczy i zachęcać rolników do korzystania z produktów wytwarzanych w polskich przedsiębiorstwach. Azoty są jednym z nich.

CZYTAJ TEZ Płatności bezpośrednie w 2018 roku. Ile trafiło na konta gospodarzy? Do kiedy będą wypłacane pieniądze?

Budżet alert - wszystkie informacje o budżecie obywatelskim