Opuszczone domy, młyny, magazyny, dworki w Polsce - kiedyś te miejsca tętniły życiem. Dziś aż strach wejść do środka

Strefa Agro
Dom w powiecie lipnowskim długo czekał, aż ktoś da mu nowe życie. Najpierw dostał nowy dach, potem nastąpiła długa przerwa. Z czasem został odremontowany. Nie wszystkie budynki mają tyle szczęścia.
Dom w powiecie lipnowskim długo czekał, aż ktoś da mu nowe życie. Najpierw dostał nowy dach, potem nastąpiła długa przerwa. Z czasem został odremontowany. Nie wszystkie budynki mają tyle szczęścia. s
Po ścianie pnie się roślinność, przez wybite okno widać już spore drzewo wewnątrz dawnej kuchni. Został po niej rozsypujący się piec kaflowy. Dach może się zawalić w każdej chwili, dziury są duże. Na innym budynku zadaszenia nie było nigdy. Opuszczone są stare domostwa, niedokończone inwestycje, zapomniane młyny.

W całej Polsce - z północy na południe i z zachodu na wschód napotkamy domy, w których już nikt nie mieszka, młyny, które już od dawna nie mielą mąki, magazyny, które niczego nie przechowują poza stertą gruzu czy chlewnie dawnych PGR-ów, gdzie zwierząt nie ma ponad 20 lat. Niekiedy opuszczone są całe wioski.

Jak wyglądają opuszczone budynki? Poszukaliśmy ich na Instagramie. Oto znaleziska:

W przypadku zabytkowych budowli znana jest ich historia, mieszkańcy, krążą legendy. Te mniej okazałe budynki rozsypują się w ciszy, a przecież też ktoś tu żył, pracował, spełniał marzenia, snuł plany. Ich nikt nie remontuje. Spadają kolejne dachówki, przez dziury leje się woda, a przyroda odbiera teren, który kiedyś jej zabrano.

Na jednym ze zdjęć widać suknię ślubną, która wisi na drzwiach szafy. Już po ślubie, a może do niego nie doszło?

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Czy ubezpieczanie upraw zyskuje na popularności?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera