Podlascy agroprzedsiębiorcy zostali docenieni w kraju

Redakcja
Krystyna i Tadeusz Szepietowscy (w środku) wspólnie założyli i prowadzą firmę Gama w Wysokiem Mazowieckiem. W tym roku zostali docenieni przez stowarzyszenie Agro Biznes Klub - otrzymali tytuł Wzorowego Przedsiębiorcy RP 2015
Krystyna i Tadeusz Szepietowscy (w środku) wspólnie założyli i prowadzą firmę Gama w Wysokiem Mazowieckiem. W tym roku zostali docenieni przez stowarzyszenie Agro Biznes Klub - otrzymali tytuł Wzorowego Przedsiębiorcy RP 2015 Z archiwum K. i T. Szepietowskich
Krystyna i Tadeusz Szepietowscy, właściciele firmy Gama z Wysokiego Mazowieckiego, zdobyli tytuł Wzorowego Agroprzedsiębiorcy RP 2015. Od 1991 r. prowadzą oni firmę obsługującą rolników. Jak mówią, starają się robić to tak, jak sami chcieliby być obsłużeni. – Wyróżnienie, jakie otrzymaliśmy jest dla nas przede wszystkim potwierdzeniem iż, zmierzamy we właściwym kierunku – mówi Tadeusz Szepietowski. – To wyróżnienie oznacza również, że naszą pracę doceniają inni.

Firma Gama Group zatrudnia  około 70 pracowników. Produkuje nowoczesne urządzenia i maszyny rolnicze. Swoim klientom oferuje też fachowe doradztwo.

– Stworzyliśmy firmę wykorzystując własną wiedzę i doświadczenie; dziś korzystamy przede wszystkim z wiedzy wysoko wykwalifikowanego personelu – podkreśla Tadeusz Szepietowski. – Wiemy również , że pewne prawdy się nie zmieniają. Jedną z nich jest podejście do klienta. W przypadku naszej firmy zawsze staramy się zachować postawę pełną szacunku i zrozumienia.

 

Szepietowskim łatwiej jest  zrozumieć potrzeby rolników, gdyż sami zaczynali od prowadzenia gospodarstwa rolnego. Jako młode małżeństwo świadomie zdecydowali się poprowadzić gospodarstwo rolne rodziców pani Krystyny. Pan Tadeusz (technik chłodnictwa) w międzyczasie prowadził serwis urządzeń chłodniczych. W związku z tym, iż zapotrzebowanie na usługi stale rosło, Szepietowscy wspólnie podjęli decyzję o zakończeniu działalności rolniczej.

– Decyzja była trudna, gdyż zainwestowaliśmy w nowe budynki, maszyny i nowe technologie – podkreśla Tadeusz Szepietowski. – Postawiliśmy jednak wszystko na jedną kartę i wspólnie postanowiliśmy stworzyć firmę. Rozumieliśmy, co w gospodarstwie rolnym znaczy szybki serwis, miła i rzetelna obsługa, jak ważne są umiejętności i fachowa wiedza.

Mówi, że starają się obsługiwać swoich klientów tak, jak sami chcieliby być obsłużeni.

Za swój największy sukces Szepietowscy uważają to, że prowadzona przez nich firma jest rozpoznawana, kojarzona z  jakością i zaawansowanymi technologiami.

– Stworzone przez nas maszyny nie odbiegają jakością od wielu marek zachodnich – mówi Tadeusz Szepietowski.  – Nasi klienci  uwierzyli, że polskie firmy mogą specjalizować się i produkować maszyny bardzo zaawansowane. Sukcesem naszej firmy jest również fakt, że w dalszym ciągu chcemy angażować się w rozwój polskiego rolnictwa. Potrzeby naszych klientów są inspiracją do dalszego działania, a jak wiemy tych potrzeb jest bardzo wiele.

Jeśli działamy z pasją, zaangażowaniem i nastawieniem , że zawsze możemy się czegoś nauczyć – praca jest przyjemnością, a trudności – zadaniem do wykonania.

 

Natomiast osobistym sukcesem Krystyny i Tadeusza Szepietowskich jest rodzina. Właściciele Gamy nie kryją radości z tego, że  dzieci zaangażowały się w działania firmy. Dziś, to ich synowie wyznaczają kierunki rozwoju  przedsiębiorstwa, tworzą nowe produkty i dążą do tego, by firma była wysoko wyspecjalizowaną.

Jak przystało na firmę funkcjonującą w mlecznym zagłębiu, Szepietowscy postawili na sprzęty związane z produkcją mleka. Oferują wozy paszowe Euromilk Rino. Dostępne są w różnych modelach oraz pojemnościach, dzięki czemu z łatwością dopasowują się niemalże do każdego budynku inwentarskiego. Szybko zyskały sobie przychylność szerokiego grona hodowców bydła mlecznego. Dopełnieniem oferty produktów Euromilk są owijarki Scorpio z przednim załadunkiem i rozrzutniki obornika Buffalo.

W ofercie produktowej firmy Gama Group, dostępny jest także robot paszowy Feedex Euromilk. Urządzenie, zamontowane na specjalnej szynie,  przeznaczone jest do wszystkich obór uwięziowych – bez względu na rozmiary. Dzięki możliwości wcześniejszego zaprogramowania, każde zwierzę może otrzymać niezbędną dawkę paszy z uwzględnieniem indywidualnego zapotrzebowania żywieniowego. Główne zalety urządzenia to m.in.: oszczędność czasu i nakładu pracy, sterowanie komputerowe z dowolnego miejsca za pośrednictwem sieci WI-FI, precyzja w zadawaniu paszy nawet 7 razy na dobę, możliwość wykonania robota na indywidualne zamówienie, a także zwiększenie wydajności mlecznej w bardzo krótkim okresie.

Barbara Kociakowska

 

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Materiał oryginalny: Podlascy agroprzedsiębiorcy zostali docenieni w kraju - Gazeta Współczesna