Pomoc uciekającym z ogarniętej wojną Ukrainy. W całej Polsce trwają zbiórki. Rolnicy oferują nocleg, wyżywienie lub transport [galeria]

Katarzyna Zawada
Katarzyna Zawada
W całej Polsce trwają zbiórki na rzecz uchodźców z Ukrainy. Ludzie dzielą się ubraniami, żywnością i lekarstwami. Pomoc niesie również sektor rolniczy.
W całej Polsce trwają zbiórki na rzecz uchodźców z Ukrainy. Ludzie dzielą się ubraniami, żywnością i lekarstwami. Pomoc niesie również sektor rolniczy. Przemysław Świderski/Polska Press/zdjęcie ilustracyjne
Od kilku dni, w obliczu wojny Rosji z Ukrainą, tysiące naszych wschodnich sąsiadów szuka schronienia w Polsce. Na pomoc ruszają firmy, instytucje i osoby prywatne. Wśród nich są rolnicy, którzy oferują uchodźcom nie tylko dobre słowo, ale także wsparcie materialne w postaci wyżywienia, zakwaterowania lub transportu. Wielu producentów przekazuje dary i organizuje zbiórki na rzecz rodzin.

W tych ciężkich chwilach Ukraińcy mogą liczyć na wielkie serca Polaków. Po przekroczeniu granicy matki z dziećmi oraz seniorzy znajdują profesjonalnie zorganizowaną opiekę. Działają służby, instytucje humanitarne i charytatywne, pod przejścia przyjeżdżają także zwykli ludzie, którzy są gotowi zapewnić schronienie dla ogarniętych strachem rodzin.

Agrounia odsuwa na bok strajki i chce pomóc przybyszom z Ukrainy

Działacze Agrounii w całej Polsce organizują zbiórki oraz transport niezbędnych produktów. Na czas kryzysu wszelkie spory i protesty odsuwane są na bok.

Lider ruchu Michał Kołodziejczak zapowiedział, że osobiście włączy się w realną pomoc tym, którzy w obliczu wojny musieli uciekać ze swojego kraju.

– Ja sam dziś jestem w stanie przyjąć pierwszą rodzinę uchodźców, która będzie potrzebowała pomocy i przyjedzie z Ukrainy do Polski – mówił.

Rolnicy z Warmii i Mazur dzielą się dobrem

Właściciele gospodarstw z woj. warmińsko-mazurskiego tworzą u siebie miejsca noclegowe dla potrzebujących. O pomoc w przyjmowaniu Ukraińców zaapelował Andrzej Steckiewicz, prezes Warmińsko-Mazurskiego Związku Hodowców Bydła Mlecznego.

- Możemy w ramach naszych gospodarstw stworzyć miejsca czasowego pobytu oraz pracy. Jako Polacy, mieszkańcy Warmii i Mazur mamy pamięć historyczną, poprzez pamięć naszych ojców i dziadków. Mamy dużo własnych problemów, ale postarajmy się myśleć o innych potrzebujących pomocy – przekazał.

W akcję angażuje się wiele osób, niezależnie od posiadanych hektarów czy wykonywanego zawodu. Każdy chce dorzucić cegiełkę i udowodnić, że bezinteresowność istnieje. Zobaczcie, jak branża rolnicza pomaga Ukraińcom.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak kupić dobry miód? 7 kroków

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na strefaagro.pl Strefa Agro