Robot koszący Honda Miimo – wolność w ogrodzie

Materiał informacyjny Aries Power Equipment
Udostępnij:
Trawnik, w ogrodzie czy w strefie przydomowej, jest nie tylko wizytówką posesji, ale przede wszystkim główną przestrzenią wypoczynkową, miejscem spotkań i zabaw dla dzieci, dlatego coraz więcej osób angażuje się w jego pielęgnację. Własne, zadbane miejsce spędzania wolnego czasu na łonie natury dodatkowo zyskało na wartości w sytuacji epidemicznej, bo zapewnia bezpieczny wypoczynek z zachowaniem dystansu społecznego, a coraz bardziej powszechny i łatwy dostęp do Internetu umożliwia również wielu osobom zdalne wykonywanie obowiązków zawodowych z home office na trawniku.

Jak często powinno się kosić trawę?

Trawnik, oprócz oferowania przestrzeni rekreacyjnej, ma też wiele innych walorów, które wpływają na poprawę jakości naszego życia. Produkuje tlen, oczyszcza powietrze, rozprasza hałas i zwiększa wilgotność powietrza, a w upalne dni obniża temperaturę przy gruncie. Jest przyjemną strefą relaksu, miejscem spotkań i zabaw dzieci, ale w zamian potrzebuje opieki. Jednym z sekretów utrzymania zieleni i gęstości trawy aż do zimy jest systematyczne i nieagresywne koszenie.

Koszenie odmładza darń i sprawia, że trawa stale się zagęszcza, jest bardziej odporna na warunki atmosferyczne i rośnie przez lata. Jak angielskie trawniki. Częste koszenie zapewnia wentylację i cyrkulację wody, zapobiega rozprzestrzenianiu się chwastów, ograniczając tym samym potrzebę opryskiwania trawy środkami chwastobójczymi, na której bawią się dzieci i biegają domowe czworonogi. Koszenie sprzyja też wszystkim osobom uczulonym na pylenie traw, ponieważ skoszone rośliny nie mają możliwości wyprodukowania kwiatów ani pyłków.

Robot koszący - zaoszczędzi Twój czas

Właściciele trawników doskonale wiedzą, ile wysiłku wymaga utrzymanie trawy w zdrowej kondycji i estetycznym wyglądzie. Przede wszystkim wiedzą, ile czasu poświęcają na koszenie i zarządzanie pokosem dbając o trawnik zgodnie ze sztuką, kosząc trawnik w sezonie co parę dni. Dla wielu osób największym wyzwaniem w pielęgnacji trawnika jest właśnie koszenie – czasochłonna czynność wykonywana regularnie przez kilka miesięcy w roku. Skutecznym rozwiązaniem kwestii koszenia jest robot koszący, który raz na zawsze przejmuje obowiązek koszenia, i dzięki któremu można cieszyć się odzyskanym wolnym czasem, a dbanie o trawnik nie kojarzy się już z czasochłonnym obowiązkiem.

Robot koszący wprowadził istotne zmiany w sposobie pielęgnacji trawników.Przede wszystkim kosi za nas. Roboty Honda Miimo potrzebują do regularnego koszenia niskiej trawy niewielkiej ilości energii. Wystarczy ułożyć instalację i zaprogramować robota, by wykreślić koszenie z kalendarza domowych zadań. Robot Honda Miimo, zarządzając całym procesem koszenia i sobą, przede wszystkim utrzymuje trawę stale na tej samej wysokości (regulacja wysokości koszenia w zakresie 20 – 60 mm) jednocześnie ją mulczując. Wskutek takiego sposobu pielęgnacji, trawa wkłada całą swoją witalną energię w rozkrzewianie się i zagęszczanie – jest silniejsza, bardziej odporna na warunki atmosferyczne i choroby.

Jakość koszenia bez kompromisów

Rodzina robotów koszących Honda Miimo obejmuje 6 modeli dostosowanych do koszenia powierzchni różnej wielkości - do 400/700/1500/3000/4000 m2.
Najnowsze roboty Honda Miimo zapewniają:

 • udoskonaloną wydajność,
 • cichą pracę,
 • uproszczenia w montażu do samodzielnej instalacji
 • oraz w zarządzaniu robotem w stylu smart.

Najbardziej nowoczesne roboty koszące, takie jak Honda Miimo 3000 są zarządzane za pomocą smartfona w technologii lub, jak Honda Miimo 40/70 Live - za pomocą sieci GSM i komunikują z systemami tzw. inteligentnych domów za pośrednictwem aplikacji Alexa.

Sięgając po nowoczesne udogodnienia techniczne do pielęgnacji zieleni można nieustannie cieszyć się wolnością we własnym ogrodzie i spędzać w nim, bezpiecznie, każdą wolną chwilę przez cały sezon.

Ciesz się każdą wolną chwilą

Robot koszący dokonał prawdziwej rewolucji w zakresie pielęgnacji trawników. Okazało się bowiem, że można cieszyć się piękną, gęstą trawą bez wysiłku koszenia i nie tylko – Honda Miimo na domowym trawniku oferuje jeszcze więcej:

 • Wolny czas
  Robot koszący to jeden z tych praktycznych wynalazków, który zmienia styl życia. Przejmując czynność koszenia, oferuje przede wszystkim wolny czas – prawdopodobnie najcenniejszą wartość współczesnego życia, w którym codzienność narzuca szybkie tempo i dokładne planowanie obowiązków praktycznie „na styk”. Ten odzyskany czas, w którym to robot zajmuje się trawnikiem, można spędzić z dziećmi, rodziną, przyjaciółmi czy przeznaczyć na inne aktywności.
 • Beztroski urlop i wakacje
  Posiadając Honda Miimo można cieszyć się wakacyjnym odpoczynkiem na wyjeździe lub spędzić go we własnym ogrodzie bez angażowania się w koszenie. W przypadku wakacji spędzonych poza domem, miło jest wrócić do ogrodu z zadbanym trawnikiem.
 • Styl życia SMART
  Dodatkowym udogodnieniem wybranych modeli Honda Miimo jest sterowanie ich pracą za pomocą smartfona w technologii Bluetooth, jak w przypadku Honda Miimo 3000, a nawet głosowe zarządzanie robotem poprzez aplikację Alexa działającą m.in. na urządzeniach Echo Amazon, jak w przypadku Honda Miimo 40 Live i Miimo 70 Live, które komunikują za pomocą sieci GSM.
 • Ekologia – cicha praca i mulczowanie
  Wymierną zaletą robotów Honda Miimo jest ekologiczny sposób pielęgnacji trawnika. Pracują prawie bezszelestnie i nie emitują spalin. Roboty, kosząc trawę jednocześnie ją mulczują. W efekcie, mikro-pokos szybko przekształca się w nawóz naturalny co jednocześnie ogranicza stosowanie innych nawozów, zmniejsza parowanie wody z gleby i darni, zapobiega erozji gleby, spowalnia wzrost chwastów i znacznie ogranicza ilość produkowanych odpadów ogrodniczych.
 • Jakość trawy
  Robot utrzymuje trawę zawsze na tej samej wysokości i może kosić codziennie, nawet w nocy, ponieważ jego cicha praca nie zakłóca spokoju domowników ani sąsiadów. I to właśnie dzięki częstemu koszeniu trawa lepiej się zagęszcza, staje się silniejsza, bardziej odporna na warunki atmosferyczne i choroby.
 • Dokładność i wydajność koszenia
  Nowoczesne rozwiązania stosowane w Honda Miimo zapewniają dokładne, szybkie koszenie całej powierzchni na każdym rodzaju terenu – na powierzchniach płaskich i pochyłych, ponieważ roboty utrzymują linę prostą podczas koszenia w poprzek zbocza.
 • Łatwy montaż instalacji
  Najnowsze modele robotów koszących, jak Honda Miimo 3000 oraz mini roboty Miimo 40/40 Live i Miimo 70 Live są dostosowane do samodzielnej instalacji.
 • Łatwe serwisowanie
  Robot koszący dobrej jakości, wyposażony w nowoczesne podzespoły o wydłużonej żywotności i użytkowany według zaleceń Instrukcji Obsługi, będzie sprawnie kosić trawę przez wiele lat. Jego bezszczotkowe silniki zasilane akumulatorem są praktycznie bezobsługowe. Systematycznej uwagi wymaga tylko tarcza tnąca, która w naturalny sposób zużywa się podczas koszenia.

Honda Miimo 3000 – nowoczesne rozwiązania dla Twojego ogrodu

 • Honda Miimo 3000 wykonuje łagodny zwrot przed linią przewodu granicznego co zapewnia maksymalną powierzchnię koszenia i skrócenie czasu pracy (wydajność do 170 m2/h), a całkowita elastyczność ustawienia bazy dokującej (w dowolnie wybranym miejscu ogrodu i w każdej pozycji względem przewodu granicznego) ułatwia instalację przewodu w przestrzeni ogrodu.
 • Funkcja MAP & MOW w Miimo 40/40 Live i Miimo 70 Live - umożliwia robotowi uczenie się powierzchni do koszenia - rozpoznanie terenu, zapamiętanie danych oraz parowanie trawnika z ID bazy dokującej. Dzięki tej funkcji robot doskonale rozpoznaje swoją pozycję na trawniku i wie, którą część już skosił. W przypadku konieczności naładowania akumulatora w stacji dokującej, wraca po naładowaniu dokładnie do miejsca ostatniego koszenia i kontynuuje swoją pracę. Jeżeli nie będzie zaprogramowany według konkretnego kalendarza, robot będzie rozpoczynał pracę codziennie o godzinie w jakiej nastąpiło pierwsze uruchomienie.
 • Funkcja Smart Timer w Honda Miimo 40 Live i Miimo 70 Live – dzięki stałej komunikacji z siecią GSM, roboty Honda Miimo w wersji Live aktualizują dane meteo (temperatura, wilgotność powietrza, opady) i uwzględniają to w swoim harmonogramie koszenia. Podczas złej pogody – robot przesuwa w czasie rozpoczęcie cyklu koszenia. Kosząc, robot kieruje się danymi meteo oraz średnim wzrostem trawy (założenia uniwersalne wg badań akademickich). W trybie koszenia według preferencji użytkownika, robot kosi zgodnie z zaprogramowaniem w wyznaczonym dniu i o określonej porze.

Robot koszący to korzystna inwestycja na wiele lat. Domownicy w zamian otrzymują więcej czasu dla siebie, dla dzieci, na realizację swoich pasji, maksymalne wykorzystanie czasu na rekreację w ogrodzie. Zyskują też koszenie bez spalin, naturalne nawożenie trawy mikro-pokosem i własny piękny trawnik w stylu angielskim.
www.miimo.pl

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Przejdź na stronę główną Strefa Agro