Rolnicy. Podlasie. Jaka jest podlaska wieś? W serialu mamy kilka wariantów (27.03.2022)

ma
Serial Rolnicy. Podlasie już od kilku lat przyciąga przed telewizory widzów, którzy są spragnieni zobaczenia prawdziwego życia na podlaskiej wsi. Jaki obraz dostają widzowie? Okazuje się, że w produkcji Focus TV mamy kilka wariantów wiejskich gospodarstw z Podlasia.

Popularność serialu nie słabnie. Wydaje się, że siłą tego obrazu jest naturalność, szczerość i bezpośredniość bohaterów.

Rolnicy. Podlasie. Kilka wariantów gospodarstw w serialu

W serialu możemy oglądać między innymi:

  • Gienka i Andrzeja z Plutycz
  • Emilkę z Laszek
  • Monikę i Tomka z Pokaniewa
  • Michała i Natalię z Haciek
  • Agnieszkę i Jarka z Bronowa
  • Justynę i Łukasza z Ciemnoszyj
  • Maćka z Kundzicz

ZOBACZ TAKŻE: Emilka z Laszek wyróżniona na Dzień Sołtysa

Jak więc widzą podlaską wieś telewidzowie z innych części krajów? Na pewno w serialu mamy przedstawione skrajne przykłady.

Z jednej strony jest to gospodarstwo Gienka i Andrzeja z Plutycz, czyli najpopularniejszych bohaterów. Dla starszych widzów obraz ich podwórka to być może powrót do przeszłości. U wielu z nich przywołuje wspomnienia z wakacji u rodziny na wsi z lat osiemdziesiątych, dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku.

Wychodek na podwórku, brak ciepłej wody w domu, ręczne dojenie krów, wiele prac polowych wykonywanych bez nowoczesnych maszyn - tak jest przedstawiane gospodarstwo Gienka i Andrzeja.

Takie tradycyjne podejście ma swój urok i być może dlatego Gienek i Andrzej wzbudzają dużą sympatie. Ale też w komentarzach w mediach społecznościowych pojawia się wiele słów krytyki na ich sposób prowadzenia gospodarstwa i życia.

Gospodarzymy tak jak gospodarzymy, ale dajemy radę - często powtarza Gienek od którego aż bije miłość do zwierząt i do tego co robi.

Trzeba też zaznaczyć, że gospodarstwo z Plutycz już w trakcie trwania serialu uległo dużym zmianom. Między innymi Andrzej dostał od fanów słynną belarkę, rolnicy zainwestowali w szambo, czy doprowadzenie wody do obory.

Z drugiej strony mamy Pokaniewo, gdzie przedstawiane jest życie Moniki i Tomka, którzy zajmują się produkcją mleka. Tu dla odmiany mamy obraz gospodarstwa na wskroś nowoczesnego. Maszyny rolnicze, zadbane podwórko, duży dom - to wszystko robi wrażenie.

Sprawdź się w quizie: To już czwarty sezon serialu. Co zapamiętałeś z poprzednich - quiz?

Mało tego gospodarze nie ustają w modernizacji, a także są otwarci na różne nowinki. O wyjątkowości tego gospodarstwa świadczy chociażby posiadanie biogazowni.

Sporo się u nas zmieniło, ale jeszcze wiele rzeczy trzeba poprawić lub po prostu zrobić. Długa droga przed nami, trzymajcie za nas kciuki - kilka miesięcy temu napisali na swoim profilu Monika i Tomek

Rolnicy. Podlasie. Jacy rolnicy występują w serialu?

Podobny profil ma także gospodarstwo Justyny i Łukasza z Ciemnoszyj. Tu także można zobaczyć nowoczesne rozwiązania i produkcję na dużą skalę.

Porównanie gospodarstw z Plutycz i Pokaniewa przedstawiamy w galerii:

Ale większość gospodarstw w serialu, i chyba także na Podlasiu, to coś pośredniego między wyżej przedstawionymi skrajnymi przykładami.

Tacy bohaterowie jak Emilka i Karol z Laszek, Michał i Natalia z Haciek, czy Agnieszka i Jarek z Bronowa prowadzą średnie gospodarstwa. Rolników tych stać na niezbędny sprzęt ułatwiający prace, ich obejścia są zadbane.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo

Materiał oryginalny: Rolnicy. Podlasie. Jaka jest podlaska wieś? W serialu mamy kilka wariantów (27.03.2022) - Gazeta Współczesna