Rolniku, koniec z papierologią! Wniosek o wpis do ewidencji producentów rolnych złożysz online. Rząd wprowadza ułatwienia

Katarzyna Zawada
Katarzyna Zawada
Nowelizacja wprowadza możliwość elektronicznego składania wniosku o wpis do ewidencji producentów rolnych.
Nowelizacja wprowadza możliwość elektronicznego składania wniosku o wpis do ewidencji producentów rolnych. GettyImages/dimid_86
Udostępnij:
Rada Ministrów przyjęła projekt nowelizacji ustawy o krajowym systemie ewidencji producentów, ewidencji gospodarstw rolnych oraz ewidencji wniosków o przyznanie płatności oraz niektórych innych ustaw. Dzięki zmianie przepisów rolnicy będą szybciej składać wnioski i dokumenty do Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, niektóre także w formie elektronicznej.

- Będzie możliwość elektronicznego składania wniosku o wpis do ewidencji producentów rolnych – informuje Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Ułatwienia dla rolników. Co się zmieni?

Nowelizacja, przedłożona przez ministra rolnictwa i rozwoju wsi, wprowadzi kilka rozwiązań, które z pewnością ułatwią producentom rolnym wiele procedur.

Do tej pory wniosek o wpis do ewidencji producentów rolnych należało składać w formie papierowej do kierownika biura powiatowego ARiMR, ustawa wprowadza możliwość wysłania go online. Podobnie wygląda kwestia akt prowadzonych spraw. Obecnie są one przechowywane w wersji papierowej, po zmianie przepisów kopie dokumentów będą sporządzane elektronicznie, co nie tylko ograniczy ilość miejsca przeznaczonego na pliki, ale także umożliwi szybki dostęp do dokumentów z każdego szczebla organizacyjnego Agencji.

PROW 2014-2020. Będzie e-wniosek o wypłaty i przyznanie pomocy w ramach zalesienia

Według nowelizacji dopracowane zostaną przepisy w sprawie postępowań ze skopiowanymi elektronicznie dokumentami, a także te regulujące proces przyznawania pomocy w działaniach transferu wiedzy i doradztwa objętych PROW 2014-2020 oraz przypadki odmowy przyznania pomocy w tych działaniach.

- Wprowadzona zostanie możliwość elektronicznego składania wniosku o wypłatę oraz wniosku o przyznanie pomocy (tzw. wniosku transferowego) w ramach działań zalesieniowych objętych Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich 2004–2006 i 2007–2013 – dodaje resort rolnictwa.

Rozwiązania mają wejść w życie z dniem następnym po dniu ogłoszenia, z wyjątkiem przepisów, które będą obowiązywać w innych terminach.

Źródło: MRiRW

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Sytuacja cenowa w branży mięsnej w Polsce

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Strefa Agro
Dodaj ogłoszenie