Spis treści
Polagra Premiery 2024 w Poznaniu otworzy sezon nowościami
Po pandemicznych zawirowaniach i przekładaniu do tradycyjnego cyklu powracają targi pełne nowości. 19-21 stycznia w Poznaniu zagoszczą Międzynarodowe Targi Rolnicze Polagra Premiery 2024. W kategoriach technika, uprawa, hodowla, 10. jubileuszowa edycja zawita na Międzynarodowych Targach Poznańskich.
Polagra z rolniczymi premierami na polskim rynku odbywa się co 2 lata, w lata parzyste. Z powodu pandemii i przesunięcia edycji z 2022 r., Polagra-Premiery miała miejsce również w 2023.
Na targach prezentowane są nowości produktowe, światowe agro premiery oraz innowacyjny sprzęt rolniczy na nadchodzący nowy sezon. Oferta wystawców skoncentruje się w szczególności na trendach i nowościach produktowych, a wśród zwiedzających nie zabraknie czołowych przedstawicieli branżowych z Polski i zagranicy.
Terminy targów rolniczych 2024
- 19-21 stycznia Polagra Premiery w Poznaniu
- 10-11 lutego 2024 Targi rolnicze Agro-Park w Lublinie, 16. edycja
- 23-25 lutego 2024, targi Ferma w Bydgoszczy, Bydgoskie Centrum Targowo-Wystawiennicze
- 8-10 marca Agrotech w Kielcach
- 7-9 czerwca 2024, Lotnisko Kamień Śląski k. Opola, Opolagra
- II połowa września 2024 Agro Show w Bednarach
Ruszyły przygotowania do targów Agrotech 2024 w Kielcach
Firmy już we wrześniu rezerwują stoiska na przyszłoroczną 29. odsłonę największych halowych tragów rolniczych w Polsce. Agrotech w Kielcach potrwa od 8 do 10 marca.
450 firm z 15 krajów zajęło miejsca w 10 halach podczas ostatnich targów techniki rolniczej w Targach Kielce. Pierwsze stoiska wystawiennicze na kolejną edycję wystawy są już rezerwowane. Podczas minionej odsłony wystawę odwiedziło blisko 70 tysięcy gości z różnych stron kraju.
Pojawili się wystawcy m.in. z Finlandii, Francji, Grecji, Indii, Irlandii, Łotwy, Wielkiej Brytanii, Włoch, Niemiec. Prezentowali ofertę ciągników, kombajnów, ładowarek teleskopowych, maszyn do uprawy, siewu, zbioru i wszelkich zabiegów agrotechnicznych, a także do obsługi gospodarstw i przechowywania plonów.
Byli światowi giganci - Case IH, Steyr, New Holland, Fendt, John Deere, Deutz-Fahr, Zetor, Massey Ferguson, Claas, Valtra, Farmtrack, Landini, Solis, LS, Pottinger, AVR, Hardi, Jost. Nie brakło polskich firm – m.in. Jar – Met, Pronar, Euromilk, Landstal, Krukowiak, Agro-Masz, Dexwal, Dziekan, Unia-Chemirol, Hydro-Masz, Krukowiak, Rolsad, Metal-Tech, Zasław, Akpil, Bury, Zuptor, Agrihandler, Rolsad, Lisicki, Wanicki Agro, Marseplast…
Na tragach rolniczych poza wystawcami maszyn, są firmy oferujące nawozy, środki ochrony roślin, nasiona, materiał siewny, pasze i preparaty dla zwierząt.
- Firmy już zgłaszają się do udziału w edycji 2024. Wielu wystawców podkreśla, że targi to okazja by poznać potrzeby rolnika i móc tworzyć bądź przekształcać ofertę według tych wskazówek – mówi Kamil Perz, dyrektor targów Agrotech. – Zaznaczają, że dla obu stron to czas konkretnych rozmów z klientami i stałymi, i nowymi. Tu zapada wiele decyzji zakupowych. Tym bardziej zachęcamy przedsiębiorstwa, by nie zwlekały z decyzją o udziale i już zajmowały stoiska.
Jednocześnie będą trwały targi przemysłu drzewnego i gospodarki leśnej Las – Expo, na które także trwa rejestracja wystawców.
Konferencja ministra Telusa w Skierniewicach
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?