Szacowanie suszy 2021 ma przyspieszyć. Jeszcze można złożyć wniosek

OPRAC.:
Agata Wodzień-Nowak
Agata Wodzień-Nowak
Jeszcze można złożyć wniosek o szacowanie strat
Jeszcze można złożyć wniosek o szacowanie strat pixabay.com
Od poniedziałku 27 września w aplikacji „Zgłoś szkodę rolniczą” rozpoczyna się proces generowania protokołów oszacowania szkód powstałych w wyniku suszy w 2021 roku, poinformowało ministerstwo rolnictwa. Ten krok ma przyspieszyć proces ich akceptowania przez wojewodę lub przez osoby upoważnione przez wojewodę. Jeszcze w październiku można złożyć wniosek.

Resort przypomina, że rolnicy, w których gospodarstwach rolnych powstały szkody w uprawach spowodowane tegoroczną suszą, mogą składać wnioski w publicznej aplikacji „Zgłoś szkodę rolniczą” o oszacowanie szkód jeszcze do 15 października 2021 r.

Szacowanie suszy rolniczej 2021 - czas na protokoły

Jak wskazuje resort rolnictwa, rolnicy, którzy złożyli wnioski o oszacowanie szkód w uprawach spowodowanych suszą, domagali się przyspieszenia rozciągającego się w czasie procesu.

"Od przyszłego tygodnia producenci rolni, których wnioski o oszacowanie szkód zostaną odrzucone automatycznie przez aplikację, będą otrzymywać kalkulację wraz z informacją, że straty spowodowane wystąpieniem suszy są poniżej 30 % średniej rocznej produkcji rolnej w gospodarstwie rolnym z ostatnich trzech lat poprzedzających 2021 r.", zapowiadało jeszcze w piątek 24 września Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

To też może Cię zainteresować

Protokół i kalkulacja będą dostępne w publicznej aplikacji „Zgłoś szkodę rolniczą” po zalogowaniu się do tej aplikacji przez producenta rolnego swoim profilem zaufanym.

Uruchomienie od 27 września 2021 r. panelu dla urzędów wojewódzkich oznacza zablokowanie funkcji anulowania już wysłanych wniosków w celu ich poprawienia.

Źródło: MRiRW

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Pomocnik rolnika przy zbiorach - zasady zatrudnienia

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera