Tak wygląda gospodarstwo Gręźlikowskich. Według KRUS najlepsze w Polsce

Agata Wodzień-Nowak
Opracowanie:
Wideo
emisja bez ograniczeń wiekowych
Gospodarują na ponad 60 hektarach, mają 3 dzieci, a ich specjalizacją jest hodowla zarodowa. Ewelina i Piotr Gręźlikowscy wygrali w konkursie KRUS „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne” 2024. Zobacz, jak dbają o bezpieczeństwo w swoim miejscu pracy.

Gospodarstwo Gręźlikowskich z Dobrzejewic

- Od 2009 r. prowadzimy gospodarstwo rolne, które otrzymaliśmy od rodziców - opowiada Ewelina Gręźlikowska, która prowadzi je razem z mężem Piotrem. Rolnicy z Dobrzejewic w województwie kujawsko-pomorskim zostali zwycięzcami konkursu „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne”, który od 21 lat organizuje KRUS. Otrzymali tytuł najbezpieczniejszego gospodarstwa w kraju w 2024, a główną nagrodą był ciągnik.

Gospodarstwo Eweliny i Piotra Gręźlikowskich z Dobrzejewic w gminie Oborowo w województwie kujawsko-pomorskim zdobyło tytuł najbezpieczniejszego gospodarstwa
Gospodarstwo Eweliny i Piotra Gręźlikowskich z Dobrzejewic w gminie Oborowo w województwie kujawsko-pomorskim zdobyło tytuł najbezpieczniejszego gospodarstwa w kraju w 2024 wg KRUS. Kadr z filmu KRUS

Na powierzchni 65 hektarów zajmują się produkcją roślinną i zwierzęcą. Specjalizują się w hodowli zarodowej trzody chlewnej - loszek i knurków. Mają stado ponad 250 loch w nowoczesnych budynkach inwentarskich.

Prosięta są sprzedawane na terenie całej Polski hodowcom indywidualnym, grupom producentów oraz stacjom inseminacyjnym. Trafiają także na zagraniczne rynki, takie jak: Litwa, Ukraina, Mołdawia. W uprawach dominuje pszenica, pszenżyto, jęczmień i kukurydza na potrzeby paszowe hodowanych zwierząt.

Obejście jest zadbane, czyste i estetyczne - wypełnione kwiatami. Wystające elementy wyraźnie oznakowane, a na drzwiach i zbiornikach widnieją potrzebne tabliczki z ostrzeżeniami. Podwórko zostało utwardzone. Pod ręką pojemniki i łopata, a także gaśnica. Uwagę zwraca porządek i nowoczesny park maszynowy.

Antek, Tymek i Zosia, dzieci rolników z Dobrzejewic chwalą się, że tata kupił im pierwszą kurę i wybudował wolierę. Najstarszy syn Antek miał wtedy 4 lata i dziś z powodzeniem chłopiec wymienia posiadane rasy. Jego brat dodaje, że to pomaga im rozwijać pasje i uczyć się biznesu, a także odpowiedzialności.

W gospodarstwie jest i miejsce na piękny ogród, przestrzeń do odpoczynku i zabawy dzieci.

Gala finałowa konkursu odbyła się 13 września w Auli Kryształowej Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.

Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź Portal Strefa Agro codziennie. Obserwuj Strefę Agro!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na strefaagro.pl Strefa Agro