W związku z zapowiedzianym na wtorek protestem Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa zwołał posiedzenie Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Brali w nim udział m.in. przedstawiciele policji, Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, straży pożarnej, Miejskiego Zarządu Dróg w Rzeszowie i Zarządu Transportu Miejskiego.
Podczas spotkania ustalone zostały zasady ruchu drogowego na czas trwania protestu:
- Dla jadących od strony Lublina i Niska (S-19) - ruch kierowany będzie na węzeł autostradowy Rzeszów Północ i Zachód. Zalecamy zjazd Rzeszów Zachód, aby uniknąć zakorkowania ul. Warszawskiej
- Dla jadących z Rzeszowa w kierunku autostrady A4 - wjazd na węzłach Północ oraz Zachód
- Dla jadących od strony Łańcuta (droga nr 94) - dla samochodów osobowych - w Kraczkowej można skręcić w kierunku Malawy i Słociny, a dla pozostałych samochodów - przez ul. Leszka Czarnego do Paderewskiego.
Te same zasady oobowizują dla podróżujących w odwrotnych kierunkach.
- Nad bezpieczeństwem czuwać będzie policja, straż miejska oraz w razie potrzeby straż pożarna. Kierowców bardzo proszę o wyrozumiałość, cierpliwość, podporządkowaniem się poleceniom służb – apeluje Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.
Autobusy pojadą inaczej
W związku z całkowitą blokadą Al. I Armii Wojska Polskiego na odcinku pomiędzy rondem Kuronia a rondem Pobitno (bez wjazdu na ronda) od godz. 9 w dniu 24.08. do godz. 9 w dniu 25.08., Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie zmienia trasy przejazdu części linii autobusowych.
Te przystanki zostaną czasowo wyłączone z użytkowania:
- Armii Krajowej kościół 09
- Konfederatów Barskich / Traugutta 01
- Konfederatów Barskich / Traugutta 02
- Lwowska cmentarz 03
- Lwowska cmentarz 04
- Lwowska szpital 05
- Lwowska szpital 06
- Rzecha / Załęska 01
- Rzecha / Załęska 02
- Sieciecha / Załęska 01
- Sieciecha/ Załęska 02
- Załęska / Konfederatów Barskich 01
- Załęska / Konfederatów Barskich 02
- Żołnierzy I Armii Wojska Polskiego 02.
Na czas protestu zmianie ulegają trasy poniższych linii komunikacji miejskiej:
- Linia nr 1
- Z ul. Krakowskiej: do Piłsudskiego (U. Marszałkowski) trasą bez zmian, następnie Marszałkowską, Lubelską, Rzecha i dalej trasą bez zmian,
- Z ul. Ciepłowniczej / Spichlerzowej: do Rzecha trasą bez zmian, następnie Lubelską, Marszałkowską, Piłsudskiego (U. Marszałkowski) i dalej trasą bez zmian,
- Linia nr 4
- Z ul. Lubelskiej: do Lwowskiej (Jedn. Wojskowa) trasą bez zmian, następnie Mieszka I, Niepodległości, Niemierskiego, Leszka Czarnego i dalej trasą bez zmian,
- Z Krasnego CH: do Lwowskiej (Lwowska / Cienista) trasą bez zmian, następnie Leszka Czarnego, Niemierskiego, Niepodległości, Mieszka I i dalej trasą bez zmian,
- Linia nr 7
- Z Dworca Lokalnego: do Lwowskiej (Jedn. Wojskowa) trasą bez zmian, następnie Mieszka I, Niepodległości, Niemierskiego, Leszka Czarnego i dalej trasą bez zmian,
- Z Krasnego CH: do Lwowskiej (Lwowska / Cienista) trasą bez zmian, następnie Leszka Czarnego, Niemierskiego, Niepodległości, Mieszka I i dalej trasą bez zmian,
- Linia nr 9
- Z ul. Staroniwskiej / Trembeckiego: do Lwowskiej (Jedn. Wojskowa) trasą bez zmian, następnie Mieszka I, Niepodległości, Niemierskiego, Leszka Czarnego i dalej trasą bez zmian,
- Z ul. Olbrachta: do Lwowskiej (Lwowska / Cienista) trasą bez zmian, następnie Leszka Czarnego, Niemierskiego, Niepodległości, Mieszka I i dalej trasą bez zmian,
- Linia nr 11
- Z ul. Matuszczaka: do Cieplińskiego trasą bez zmian, następnie Marszałkowską, Lubelską, Rzecha i dalej trasą bez zmian,
- Z ul. Potockiego: do Księżycowej (Księżycowa / Załęska) trasą bez zmian, następnie Rzecha, Lubelską, Marszałkowską, Cieplińskiego i dalej trasą bez zmian,
- Linia nr 13
- Z ul. Wita Stwosza: do Armii Krajowej (szpital) trasą bez zmian, następnie przez parking szpitala do pętli,
- Z ul. Lwowskiej (szpital): Leszka Czarnego, Niemierskiego, Niepodległości i dalej trasą bez zmian,
- Linia nr 15
- Z ul. Jarowej: do Lwowskiej (Jedn. Wojskowa) trasą bez zmian, następnie Mieszka I, Niepodległości, Armii Krajowej, przez parking szpitala do pętli, następnie trasą bez zmian,
- Z ul. Cienistej: do Lwowskiej (Lwowska / Cienista) trasą bez zmian, następnie Leszka Czarnego, Niemierskiego, Niepodległości, Mieszka I i dalej trasą bez zmian,
- Linia nr 16
- Z Dworca Lokalnego: do Lwowskiej (Jedn. Wojskowa) trasą bez zmian, następnie Mieszka I, Niepodległości, Niemierskiego, Leszka Czarnego i dalej trasą bez zmian,
- Z ul. Św. Rocha: do Witolda (Witolda seminarium) trasą bez zmian, następnie Niemierskiego, Niepodległości, Mieszka I i dalej trasą bez zmian,
- Linia nr 17
- Z ul. Wita Stwosza / Przemysłowej: do Niepodległości (Niepodległości Dom Dziecka)) trasą bez zmian, następnie Niepodległości, Armii Krajowej (szpital) przez parking szpitala do pętli,
- Z ul. Lwowskiej (szpital): Leszka Czarnego, Niemierskiego, Niepodległości (Dom Dziecka) i dalej trasą bez zmian,
- Linia nr 25
- Z ul. Kalinowej: do Lwowskiej (Jedn. Wojskowa) trasą bez zmian, następnie Mieszka I, Niepodległości, Niemierskiego, Leszka Czarnego i dalej trasą bez zmian,
- Z Cienistej: do Lwowskiej (Lwowska / Cienista) trasą bez zmian, następnie Leszka Czarnego, Niemierskiego, Niepodległości, Mieszka I i dalej trasą bez zmian,
- Linia nr 26
- Z ul. Krakowskiej: do Niepodległości (Niepodległości działki) trasą bez zmian, następnie Niemierskiego, Leszka Czarnego i dalej trasą bez zmian,
- Z Cienistej: do Lwowskiej (Lwowska / Cienista) trasą bez zmian, następnie Leszka Czarnego, Niemierskiego i dalej trasą bez zmian,
- Linia nr 27
- Z ul. Bł. Karoliny: do Armii Krajowej (szpital) trasą bez zmian, następnie przez parking szpitala i dalej trasą bez zmian,
- Z ul. Cienistej: do Lwowskiej (Lwowska / Cienista) trasą bez zmian, następnie Leszka Czarnego, Niemierskiego i dalej trasą bez zmian,
- Linia nr 34
- Z Kielanówki / Błękitnego Wzgórza: do Niepodległości (Niepodległości Dom Dziecka)) trasą bez zmian, następnie Niepodległości, Armii Krajowej (szpital) przez parking szpitala do pętli,
- Z ul. Lwowskiej (szpital): Leszka Czarnego, Niemierskiego, Niepodległości (Dom Dziecka) i dalej trasą bez zmian,
- Linia nr 38
- Z ul. Zwięczyckiej: do Lwowskiej (Jedn. Wojskowa) trasą bez zmian, następnie Mieszka I, Niepodległości, Niemierskiego, Leszka Czarnego i dalej trasą bez zmian,
- Z ul. Olbrachta: do Lwowskiej (Lwowska / Cienista) trasą bez zmian, następnie Leszka Czarnego, Niemierskiego, Niepodległości, Mieszka I i dalej trasą bez zmian,
- Linia nr 48
- Z ul. Matysowskiej: do Lwowskiej (Jedn. Wojskowa) trasą bez zmian, następnie Mieszka I, Niepodległości, Niemierskiego, Leszka Czarnego i dalej trasą bez zmian,
- Z ul. Cienistej: do Lwowskiej (Lwowska / Cienista) trasą bez zmian, następnie Leszka Czarnego, Niemierskiego, Niepodległości, Mieszka I i dalej trasą bez zmian,
- Linia nocna N2
- Z ul. Bł. Karoliny: do Lwowskiej (Jedn. Wojskowa) trasą bez zmian, następnie Mieszka I, Niepodległości, Niemierskiego, Leszka Czarnego i dalej trasą bez zmian,
- Z ul. Słocińskiej: do Witolda (Witolda seminarium) trasą bez zmian, następnie Niemierskiego, Niepodległości, Mieszka I i dalej trasą bez zmian,
Na odcinkach nie objętych objazdami obowiązują czasy odjazdów wg rozkładu jazdy, natomiast na trasach objazdów obowiązują wszystkie przystanki.
Konferencja w ratuszu
Na poniedziałek 23 sierpnia na godz. 10 w rzeszowskim ratuszu władze miasta zapowiedziały konferencję prasową, na której przedstawione maja zostać najbardziej aktualne informacje dot. utrudnień podczas wtorkowego protestu.
WIDEO: Październikowy protest rolników w Rzeszowie [MAT. ARCH. z 2020 r.]
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?