W sobotę 15 września odbędzie się kolejna edycja “Święta Pieczonego Dzika” ww Krynicy Morskiej. Tego samego dnia za plony podziękują mieszkańcy gminy Nowy Dwór Gdański. Zaś w niedzielę odbędą się dożynki gminy Ostaszewo.

W niedzielę, 16 września świętować będą mieszkańcy gminy Ostaszewo. Gospodarzem tegorocznych dożynek będzie sołectwo Palczewo.

Wydarzenie rozpocznie tradycyjna, dziękczynna msza święta, która odbędzie się w kościele parafialnym pw. Św. Jana Chrzciciela w Ostaszewie. Początek o godz. 12.00.

Czytaj więcej: Gmina Ostaszewo. Dziękczynienie za dary nieba

Dożynki gminy Nowy Dwór Gdański zaplanowane są na najbliższą sobotę 15 września. Gospodarzem tegorocznego święta plonów będzie Orłowo.

Wydarzenie patronatem honorowym objął Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
- Burmistrz Jacek Michalski wraz z mieszkańcami Orłowa zapraszają do wspólnego świętowania. Na miejscu będzie wiele atrakcji m.in. konkursy, dmuchańce dla dzieci, grochówka wojskowa, grill, fotobudka i wiele innych - zachęcają organizatorzy.

Czytaj więcej: Gmina Nowy Dwór Gdański. Rolnicy podziękują za plony

W sobotę 15 września odbędzie się kolejna edycja “Święta Pieczonego Dzika”. To świetna okazja do wspólnej zabawy oraz integracji podczas pikniku rodzinnego i wieczornej zabawy.

Rodzinny piknik rozpocznie się punktualnie o godzinie 15.00 w porcie jachtowym nad Zalewem Wiślanym. To już czwarta edycja Święta Pieczonego Dzika.

Czytaj więcej: Krynica Morska. Święto Pieczonego Dzika. Pyszna zabawa w porcie

Zobacz też: Gm. Nowy Dwór Gdański. Dożynki sołeckie w Lubieszewie

POLECAMY NA STREFIE AGRO: