Weź udział w Międzynarodowym Kolokwium Międzynarodowej Sekcji ISSA ds. Prewencji w Rolnictwie!

Materiał informacyjny KRUS
W dniach 22-23 września w Rzymie odbędzie się 40. Międzynarodowe Kolokwium Międzynarodowej Sekcji ISSA ds. Prewencji w Rolnictwie organizowane we współpracy z Międzynarodowym Stowarzyszeniem Instytucji Zabezpieczenia Społecznego (International Social Security Association - ISSA), Międzynarodowym Funduszem Rozwoju Rolnictwa (International Fund for Agricultural Development - IFAD) oraz Kasą Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. Głównym tematem Kolokwium będzie bezpieczeństwo i higiena pracy w rozwoju rolnictwa.

Prezes KRUS dr Aleksandra Hadzik, Przewodnicząca Międzynarodowej Sekcji ISSA ds. Prewencji w Rolnictwie o Kolokwium w Rzymie:

- Niezwykle ważne jest skoncentrowanie naszej uwagi na rozwoju rolnictwa pod kątem przywrócenia i utrzymania równowagi w światowym zaopatrzeniu w żywność w celu zapewnienia bezpieczeństwa żywnościowego. Zasady BHP zostały opracowane w celu wsparcia tego zadania. Rolnik jest narażony na wiele niebezpieczeństw podczas wykonywania swoich codziennych obowiązków lub rutynowych czynności, dlatego przestrzeganie przepisów i zasad bezpieczeństwa oraz higieny pracy ma kluczowe znaczenie. Kolokwium promuje działania oraz dobre praktyki zapewniające bezpieczeństwo, zdrowie i dobrostan rolnika oraz innych osób pracujących w gospodarstwie rolnym.

Mam nadzieję, że Kolokwium będzie doskonałą okazją i wartościową płaszczyzną dla ekspertów z całego świata do wymiany doświadczeń i nowych inicjatyw, które przyczynią się do zmniejszenia liczby wypadków i chorób zawodowych. Licząc na taką owocną wymianę poglądów, chciałabym, za pośrednictwem niniejszego listu, osobiście zaprosić ekspertów z dziedziny BHP, badaczy, specjalistów medycyny wsi, ekspertów w dziedzinie zdrowia publicznego, jak również rolników i pracowników sektora rolniczego, do przedstawienia swoich doświadczeń i wyników badań oraz podzielenia się swoimi opiniami i wnioskami na forum.

Jestem przekonana, że Kolokwium pozwoli na przedstawienie i poznanie najnowszych dokonań i dobrych praktyk w zakresie prewencji w rolnictwie w wielu jej aspektach, a w efekcie pomoże chronić życie, zdrowie i dobrostan rolników oraz mieszkańców wsi.

Specjalne podziękowania kieruję do Prezydenta Międzynarodowego Funduszu Rozwoju Rolnictwa, który wyraził zgodę na organizację Kolokwium Międzynarodowej Sekcji ISSA ds. Prewencji w Rolnictwie w swojej siedzibie w Rzymie oraz dla Prezydenta ISSA, który wspiera nasze działania i będzie w nim osobiście uczestniczył. Do zobaczenia w Rzymie!

Zarejestruj się na Kolokwium!

Uczestnictwo w Kolokwium jest bezpłatne, każdy chętny może wziąć w nim udział w formie hybrydowej, trzeba się tylko zarejestrować.

Do 22 lipca KRUS czeka na zgłoszenia od prelegentów – możesz to zrobić pod linkiem: https://www.krus.gov.pl/kasa-rolniczego-ubezpieczenia-spolecznego-informacje/formularze/40-colloquium-issa-agriculture-section-abstract-form/

Do 15 września KRUS czeka na zgłoszenia uczestników – możesz to zrobić pod linkiem: https://www.krus.gov.pl/kasa-rolniczego-ubezpieczenia-spolecznego-informacje/formularze/40-colloquium-issa-agriculture-section-registration-form/

O Międzynarodowej Sekcji ISSA ds. Prewencji w Rolnictwie:

jest jedną z czternastu sekcji wchodzących w skład Specjalnej Komisji Technicznej ds. Prewencji Międzynarodowego Stowarzyszenia Instytucji Zabezpieczenia Społecznego (ISSA) założonego w 1927 roku pod patronatem Międzynarodowej Organizacji Pracy. Celem działań Sekcji w ramach współpracy międzynarodowej jest poprawa bezpieczeństwa i zdrowia zawodowego w rolnictwie, hodowli zwierząt, ogrodnictwie i leśnictwie. Zgodnie ze swoją misją Sekcja organizuje co trzy lata kolokwium poświęcone problematyce prewencji wypadków przy pracy i chorób zawodowych w rolnictwie.

Zobacz wideo:

Więcej o Kolokwium: https://www.krus.gov.pl/en/40th-international-colloquium/

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na strefaagro.pl Strefa Agro
Dodaj ogłoszenie