Wieści z branży agro. Anwil z innowacjami, John Deere kończy współpracę z Kuhn, Innvigo poszerza grono przedstawicieli

OPRAC.:
Agata Wodzień-Nowak
Agata Wodzień-Nowak
Przegląd najnowszych doniesień z firm branży agro
Przegląd najnowszych doniesień z firm branży agro Agata Wodzień-Nowak
Zapraszamy na przegląd wieści z branży agro. Co nowego u Anwil, Claas, John Deere, Grupy Azoty czy Innvigo?

Zobacz wideo: Tak zmieniło się polskie rolnictwo przez ostatnich 10 lat. Wyniki Powszechnego Spisu Rolnego 2020

John Deere Polska poinformował niedawno, że kończy się współpraca tej firmy z marką Kuhn Maszyny Rolnicze. 7 kwietnia 2021 r. umowa została rozwiązana za porozumieniem stron w ramach restrukturyzacji sieci dealerskiej John Deere. Współpraca firm Kuhn Maszyny Rolnicze oraz John Deere trwała ponad 20 lat. Od 1997 roku firma była dealerem marki John Deere na terenie województwa Wielkopolskiego.

Co koniec współpracy oznacza dla klientów? John Deere zapowiada, że do końca trwającego sezonu, czyli 31 października 2021 roku firma KUHN Maszyny Rolnicze utrzymuje status Autoryzowanego Dealera marki John Deere. Od 1 listopada 2021 r. na terenie powiatów chodzieski, czarnkowsko – trzcianecki, gnieźnieński, międzychodzki, obornicki, pilski, szamotulski, wągrowiecki, złotowski, wałecki Autoryzowanym Dealerem zostanie firma Agro-Sieć Maszyny. Z kolei na terenie powiatów nowotomyski, poznański, wrzesiński, słupecki, grodziski, m. Poznań, średzki, wolsztyński Autoryzowanym Dealerem firma Agro-Efekt, a punkty sprzedażowo-serwisowe zostaną uruchomione wraz z tą datą.

To też może Cię zainteresować

- Aby zapewnić ciągłość realizacji zamówień po 31 października, od 1 sierpnia dealerzy Agro-Efekt i Agro-Sieć Maszyny będą aktywnie wspierać sprzedaż maszyn w terenie powyższych powiatów. Klienci mogą liczyć na stałe wsparcie naszych specjalistów – mówi Piotr Iżyniec z John Deere Polska.

ANWIL rozwija innowacyjne rozwiązania we współpracy ze startupami

Spółka ANWIL, należąca do Grupy ORLEN, przekazała w ostatnich dniach, że rozwija współpracę ze startupami w ramach programów akceleracyjnych. Efektem tych działań będzie wdrażanie i rozwój innowacyjnych rozwiązań, zgodnie z przyjętą strategią ORLEN2030, zapowiada spółka.

Włocławski ANWIL bierze udział w programie INDUSTRY LAB, współfinansowanym ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój na lata 2014-2020 oraz w programie akceleracyjnym afiliowanym przez Massachusetts Institute of Technology (MIT) - Enterprise Forum Central & Eastern Europe.

Grupa Azoty o wynikach finansowych

Grupa Azoty odnotowała w 2020 roku skonsolidowane przychody ze sprzedaży wynoszące 10,5 mld zł i wynik EBITDA w wysokości 1,3 mld zł, osiągając marżę EBITDA na poziomie 12,6% (bez zmian r/r). i zysk netto w wysokości 355 mln zł.

- Pomimo niezwykle wymagającego otoczenia rynkowego, konieczności szybkiego dostosowywania się do warunków i restrykcji wymuszonych przez pandemię koronawirusa, na wyniki finansowe za 2020 rok patrzymy z optymizmem - mówi Tomasz Hinc, prezes zarządu Grupy Azoty S.A.

Dalej komentuje sytuację na rynku: - Sektor rolniczy okazał się odporny na niekorzystne okoliczności, a wolumen sprzedaży się zwiększył. Segment Nawozy Agro zapewnił po raz kolejny Grupie Azoty największą część marży. Dostrzegamy trudną sytuację w Segmencie Tworzyw, jednocześnie zakładamy, że wraz z końcem pandemii sytuacja wróci do równowagi, a popyt na poliamid i dalej przetwarzane produkty będzie wzrastał - kontymuuje Tomasz Hinc.

- Miniony rok to przede wszystkim kontynuacja budowy naszej flagowej inwestycji Polimery Police, dalszego rozwijania portfolio produktów zgodnie z założeniami Europejskiego Zielonego Ładu, a także realizacji projektów badawczo-rozwojowych, umożliwiających wzmacnianie silnej pozycji rynkowej Grupy Azoty w Europie. W naszych działaniach i planach przykładamy ogromną wagę do wdrażania technologii i infrastruktury zapewniających czystą energię - wskazuje prezes zarządu Grupy Azoty.

- Prowadzimy projekty w kierunku zwiększenia efektywności energetycznej oraz redukcji emisji, a w szczególności gazów cieplarnianych w tym CO2. Powołaliśmy zespól ds. śladu węglowego oraz dopracowujemy plany i projekty dekarbonizacyjne. Wszystkie te czynniki przedstawimy przy okazji prezentacji nowej strategii Grupy Azoty na lata 2021-2030 – mówi Tomasz Hinc, prezes zarządu Grupy Azoty S.A.

CLAAS z modułem Crop View

Claas zwraca uwagę, że rolnicy uprawiający rośliny mają szansę spojrzeć na swoje pola z zupełnie nowej perspektywy, a konkretnie z góry, za pomocą zdjęć satelitarnych. Jest to możliwe dzięki modułowi CLAAS Crop View, który dostępny jest w aplikacji 365FarmNet. W ten sposób można jeszcze dokładniej monitorować rozwój roślinności na polach i osiągać znakomitą jakość uprawy przy rozsądnym poziomie kosztów.

CLAAS Crop View - cóż to takiego? Nowe - i jak zapowiada firma - niezwykle proste i intuicyjne narzędzie, które służy do wspomagania pracy rolnictwa precyzyjnego. Choć jest on jednym z wielu modułów dodatkowych w programie do zarządzania gospodarstwem 365FarmNet, warto zwrócić uwagę na jego nowoczesne aspekty.

To też może Cię zainteresować

W module Claas Crop View tworzone są mapy potencjału plonowania oraz mapy aplikacyjne, które umożliwiają precyzyjny siew i nawożenie, dostosowując je do specyfiki i warunków danego miejsca na polu. Pozwala to zmniejszyć koszty uprawy i jednocześnie zadbać o środowisko naturalne. Zdjęcia wykonywane są przez satelity, znajdujące się kilkaset kilometrów nad ziemią, poruszające się po regularnych orbitach. Satelity te wyposażone są w dedykowane dla potrzeb rolnictwa zestawy wieloobiektywowych kamer, rejestrujące bieżący obraz roślin i gleby w różnych zakresach fal świetlnych.

INNVIGO rozbudowuje zespół przedstawicieli terenowych

Firma Innvigo kończy w tym roku 6 lat. Informuje, że wraz z rozwojem portfolio produktowego INNVIGO znacznie rozbudowuje zespół przedstawicieli terenowych – zarówno obsługujących klientów detalicznych, jak i tych z większych gospodarstw. Firma stawia na profesjonalne doradztwo, oparte o wiedzę, szeroką paletę preparatów w atrakcyjnej cenie, innowacyjne rozwiązania i pełne technologie ochrony. „Przyświeca nam idea, żeby być bliżej rolników. Wybierając INNVIGO, klienci mają gwarancję jakości i rzetelności” – mówi Wiceprezes Robert Smorawski.

To też może Cię zainteresować

Firma wprowadziła w ostatnich miesiącach nową, rozbudowaną strukturę działu sprzedaży i dystrybucji. Jest to odpowiedź przedsiębiorstwa na potrzeby zróżnicowanego rynku użytkowników środków ochrony roślin. Zmiana organizacyjna dotyczy zarówno podziału regionalnego w ramach istniejącej sieci sprzedaży, jak i znacznego, bo prawie dwukrotnego zwiększenia liczby przedstawicieli terenowych. Nowością jest wyodrębnienie pionu doradców obsługujących sklepy, gdzie zaopatrują się klienci detaliczni – liczy on 9 pracowników. Drugi pion, w którym zatrudnionych jest obecnie 15, a docelowo będzie 20 osób, to doradcy współpracujący bezpośrednio z większymi gospodarstwami rolnymi.

Zmiany te są konsekwencją naszego nieustającego rozwoju. Dziś mamy w ofercie już 54 produkty, a za kilka miesięcy zapewne będzie ich jeszcze więcej. To nasz wyróżnik, nie ma na rynku innej firmy, która by tak szybko rozwijała się i tak szybko powiększała swoje portfolio – komentuje Robert Smorawski, Wiceprezes ds. sprzedaży w INNVIGO.

– Przyświeca nam idea, żeby być bliżej rolników. Teraz nasi doradcy będą mogli dotrzeć do jeszcze większej liczby klientów, zaprezentować im nasze produkty i technologie, które cieszą się dużym zaufaniem. Doradcy są takimi lekarzami pól, muszą doskonale znać się na zagadnieniach agrotechnicznych, żeby trafnie rozpoznać chorobę czy problem, a następnie dobrać właściwy produkt. Jeśli rozwiązanie okaże się skuteczne, rolnicy w kolejnym roku też zaproszą ich na swoje pola i poproszą o porady, jak poprowadzić upraw - dodaje Robert Smorawski.

Źródło: informacje prasowe firm

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo