Wyniki XXVI Regionalnej Wystawy Zwierząt Hodowlanych
Bydło mleczne – tytuł superczempiona
- Jałowice - Saga, Pietruszyński Adam, Gospodarstwo Straduny
- Krowy - Maga, Kulesza Paweł, Rębiszewo Zegadły
Bydło mleczne – tytuł czempiona
- Jałowica w wieku 10-12 m-cy rasa PHF odmiana HO - Piska Kulesza Paweł, Rębiszewo Zegadły
- Jałowica w wieku 13-15 m-cy rasa PHF odmiana HO - Linda, Pietruszyński Adam, Gospodarstwo Straduny
- Jałowica w wieku 16-18 m-cy rasa PHF odmiana HO - Frieda, Pietruszyński Adam, Gospodarstwo Straduny
- Jałowica w wieku 19-21 m-cy rasa PHF odmiana HO - Saga, Pietruszyński Adam, Gospodarstwo Straduny
- Jałowica w wieku 22-24 m-cy rasa PHF odmiana HO - Milla, Kulesza Paweł, Rębiszewo Zegadły
- Krowy – I laktacja młodsze, rasa PHF odmiana HO - Murza 16, Kraska Łukasz Kalinowo
- Krowy – I laktacja starsze, rasa PHF odmiana HO - Rozi, Kulesza Paweł, Rębiszewo Zegadły
- Krowy – laktacja I, rasa PHF odmiana RW - Hexa, Kulesza Emilia i Grzegorz, Rębiszewo Studzianki
- Krowy – laktacja II, rasa PHF odmiana HO - Ezra, Szeligowski Piotr, Łubnice Krusze
- Krowy – III laktacja i dalsze, rasa PHF odmiana HO - Maga Kulesza Paweł, Rębiszewo Zegadły
- Krowy rasy zachowawcze: BG, ZB, ZR - Biała, Daniluk Jarosław, Hukowicze
Bydło mięsne – tytuł superczempiona
- Bydło mięsne – buhaje poniżej 18 m-cy - Świderska Jolanta, Kożuchy
Bydło mięsne – tytuł czempiona
- Jałowice w wieku powyżej 24 m-cy – rasa Charolaise - Kamiński Krzysztof, Ostrówki
- Jałowice w wieku poniżej 18 m-cy – rasa Limousine - Świderska Jolanta, Kożuchy
- Buhaje w wieku poniżej 18 m-cy - rasa Limousine - Świderska Jolanta, Kożuchy
- Jałowice w wieku poniżej 18 m-cy – rasa Higland - Szlegel Barbara, Pilec
- Jałowice w wieku poniżej 18 m-cy – rasa Hereford - Telakowski Tomasz, Łubianki
Konie – tytuł superczempiona
- Klacze - Mścisława, Ślepowroński Andrzej, Ostrówki
- Ogiery - Herkules, Moczulski Stanisław, Żery Pilaki
Konie – tytuł czempiona
- Klacze rasy polski koń zimnokrwisty w typie sokólskim - Bora, Słowikowski Zbigniew
- Klacze rasy polski koń zimnokrwisty - Mścisława, Ślepowroński Andrzej, Ostrówki
- Ogier rasy polski koń zimnokrwisty w typie sokólskim - Rdest, Kondratiuk Jerzy, Ciełuszki
- Ogier rasy polski koń zimnokrwisty - Herkules, Moczulski Stanisław, Żery Pilaki
Owce – tytuł superczempiona
- Tryki, Wrzosówka - Bilmin Bogusław, Bilminy
- Matki maciorki, Czarnogłówka - Bystrowska Dorota, Saniki
Owce – tytuł czempiona
- Polska Owca Nizinna - maciorka, Nowicki Jarosław, Bielsk Podlaski
- Polska Owca Nizinna - maciorka, Paprocki Andrzej, Domanowo
- Białogłowa Owca Mięsna - tryki, Rokicki Tomasz, Kiersnówek
- Wrzosówka - maciorka, Raczkowski Mieczysław, Sierbowce
- Czarnogłówka - maciorka, Bystrowska Dorota, Saniki
- Żelaźnieńska - maciorka, Nazaruk Jerzy, Jagodniki
- Wrzosówka - tryk, Bilmin Bogusław, Bilminy
- Suffolk – maciorki, Paprocki Sławomir, Domanowo
Drób hodowlany – tytuł superczempiona
- Drób grzebiący ZS 11 - Zielononóżka kuropatwiana - Zofia i Grycjan Skórniccy, Duszniki
- Drób wodny - Gęś Biała Kołudzka - Mirosław Niczyporuk, Łomazy
- Drób hodowlany – tytuł czempiona
- Kury mięsne, Stadko rodzicielskie kur mięsnych ROSS 308 - Krzysztof Lipski, Nowe Stojło
- Kury nieśne do ekstensywnej produkcji jaj Zielononóżka kuropatwiana (ZS-11) - Skórniccy Zofia i Gracjan Duszniki
- Kury nieśne do intensywnej produkcji jaj, Stadko rodzicielskie kur nieśnych intensywnych Messa P „MESSA” - Ośrodek Hodowli Zarodowe Sp. z o.o.
- Kury nieśne do półintensywnej produkcji jaj, Stadko rodzicielskie kur nieśnych półintensywnych Rosa 1- Andrzej i Joanna Kopyść Łazy
- Gęsi - Gęś Biała Kołudzka - Mirosław Niczyporuk, Łomazy
- Indyki typu ciężkiego, Stadko młodych indyków rzeźnych typu ciężkiego Hybrid Converter - Stanisław Pietruszyński, Borki
- Kaczki typu pekin, Stadko rodzicielskie kaczek typu pekin SM3 Medium - Sławomir Sacharczuk, Łomazy
- Przepiórki japońskie, Przepiórka Japońska J-11 - Królik Dariusz, Sieradz
Króliki - tytuł superczempiona:
- kolekcja królików ras małych, Jasnopopielaty - Koc Henryk i Barbara
- kolekcja królików ras średnich, Wiedeński Niebieski - Bałabuch Daniel
- kolekcja królików ras dużych, Francuski Baran Niebieski - Lęgas Jarosław
Tytuł championa:
Rasy duże:
- Belgijski Olbrzym Szary – Zęgota Józef, Złotoria
- Belgijski Olbrzym Biały – Sadowski Roman, Złotoria
- Belgijski Olbrzym Szynszylowaty – Mazurek Jakub, Kożuchów
- Belgijski Olbrzym Żelazisty – Marcyjański Jakub, Lutobrok
- Francuski Baran Niebieski – Koc Barbara i Henryk, Bielsk Podlaski
- Francuski Baran Niebieski srokacz – Lęgas Jarosław, Kotuń
Rasy średnie:
- Wielki Jasnosrebrzysty – Kuczyński Piotr, Silec
- Nowozelandzki Biały – Popko Daniel, Rogowo
- Nowozelandzki Czerwony – Kozikowski Karol, Szczuczyn
- Kalifornijski Czarny – Polak Andrzej, Przybyszyn
- Wiedeński Niebieski – Kruopis Rolandas, Litwa
- Castorex – Trnderenda Jan, Kozarze
- Rex Niebiesko Szary – Łapińki Marian, Gąsówka Skwarki
Rasy małe:
- Jasnopopielaty - Koc Barbara i Henryk, Bielsk Podlaski
- Podpalany Czarny – Wysokiński Stanisław, Radzyń Podlaski
Rasy karzełek:
- Hermelin Czeerwonooki – Piotrowski Paweł, Jasienica
- Karzełek Hawana – Bałabuch Daniel, Chełm
Narodowa Wystawa Zwierząt Hodowlanych 2019
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?