Zapraszamy na retransmisję II FORUM ROLNICZEGO. Specjalnie na waszą prośbę!

Akcja specjalna
W trakcie II Forum Rolniczego rozmawialiśmy o wyzwaniach stojących przed współczesnym rolnictwem. Teraz, jeszcze raz, możecie w tym spotkaniu uczestniczyć bez wychodzenia z domu. Zapraszamy na retransmisję.

Już po raz drugi zaprosiliśmy rolników, ale także osoby zainteresowane tematyką opolskiej wsi do udziału w forum internetowym. Retransmisja Forum odbędzie się 25 listopada o godzinie 10.00.

Dzisiejsi rolnicy to przedsiębiorcy – nie boją się odważnych decyzji, korzystają z nowoczesnych technologii. Z drugiej jednak strony są przywiązani do tradycji i szanują swoje korzenie. Specjalnie dla Was – rolników - przygotowaliśmy spotkanie w internecie, w czasie którego będziecie mogli pogłębić wiedzę, znaleźć sposoby na rozwiązanie problemów, z którymi na co dzień się borykacie.
- Już po raz drugi zapraszamy rolników do spotkania z nami. Do udziału w forum zaprosiliśmy ekspertów, którzy podzielą się z Państwem swoją wiedzą i doświadczeniem. Szanujemy Państwa czas, dlatego organizujemy spotkania w internecie, dzięki czemu możecie w nim uczestniczyć nie wychodząc z domu - mówi Tomasz Jaroch, organizator spotkania.

Z ekspertami rozmawialiśmy między innymi o założeniach EUROPEJSKIEGO ZIELONEGO ŁADU: o szansach dla rolników, które wynikają z wyprowadzenia w życie tej strategii, o zmianach (nie tylko legislacyjnych), jakie za sobą pociągnie. Warto wspomnieć, że strategia zakłada m.in. dostęp do czystej i niezawodnej energii oraz finansowanie transformacji. To nie wszystko. W trakcie spotkania wyjaśnimy również, kto może ubiegać się o wsparcie z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Przyjrzymy się również nawozom wapniowym, zaś szef Opolskiej Izby Rolniczej, która świętuje swoje dwudzieste piąte urodziny, opowie nam o planach na kolejne ćwierćwiecze.

PROGRAM II FORUM ROLNICZEGO
start o godz. 10.00
  • O wyzwaniach stojących przed współczesnym rolnictwem opowie Tomasz Gajdowicz z Grupy Azoty ZAK S.A. Poznamy założenia Europejskiego Zielonego Ładu oraz strategię "na rzecz bioróżnorodności". Zapytamy eksperta o bardziej zrównoważoną i "zieloną" wersję rolnictwa.

  • Opolska Izba Rolnicza wpływa na kształtowanie polityki rolnej, działa na rzecz ochrony środowiska, kultury, krajoznawstwa i zachowania dziedzictwa kulturowego obszarów wiejskich. I tak już od 25 lat. O plany na kolejne ćwierćwiecze zapytamy Marka Frylicha, prezesa Izby Rolniczej w Opolu.

  • Wapno palone, węglan wapnia oraz dolomit są stosowane w rolnictwie i leśnictwie nie tylko do regulacji kwasowości gleby. Jakie właściwości mają wapna nawozowe, jak korzystać z dobrodziejstwa minerałów z pożytkiem nie tylko dla uprawy, ale i środowiska dowiemy się z prelekcji Jakuba Szpytka z firmy Lhoist.

  • Afrykański pomór świń, to olbrzymi problem. Jak zdobyć dofinansowanie, by zabezpieczyć swoje gospodarstwo przed groźnym wirusem, opowie Jolanta Bińczycka, z opolskiego oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Partnerzy II FORUM ROLNICZEGO

Grupa Azoty ZAK S.A

Opolska Izba Rolnicza

Sponsor II FORUM ROLNICZEGO

Lhoist

__________

Informacji o II Forum Rolniczym udziela:
Beata Ciućka
tel. 502 326 072
e-mail: [email protected]

REGULAMIN

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Ubezpieczenie maszyn rolniczych. Kiedy jest obowiązkowe?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Zapraszamy na retransmisję II FORUM ROLNICZEGO. Specjalnie na waszą prośbę! - Nowa Trybuna Opolska

Wróć na strefaagro.pl Strefa Agro