Zielone AGRo SHOW to impreza rolnicza dedykowana przede wszystkim hodowcom bydła. Tysiące odwiedzających przyciągają m.in. pokazy maszyn zielonkowych w czasie prac polowych. Targi odbędą się w drugiej połowie maja 2019.

Na lotnisku Ułęż w powiecie Ryki znów będzie się działo. Polska Izba Gospodarcza Maszyn i Urządzeń Rolniczych w weekend 25-26 maja organizuje targi. Wystawa będzie czynna w godzinach 9-17:00. Wystawcy mogą zgłaszać się do 19 kwietnia.

Podczas Zielonego Agro Show w województwie lubelskim prezentowany jest cały proces zbioru zielonek, w akcji można obejrzeć kilkadziesiąt maszyn. W ubiegłym roku najpierw na pole pokazowe wjechały kosiarki i przetrząsacze, następnie - w drugiej części pokazu - prasy zwijające, praso-owijarki, przyczepy zbierające oraz sieczkarnie polowe. Na polach pokazowych zaprezentowano w akcji ponad 40 zestawów maszyn rolniczych niezbędnych do uprawy i zbioru zielonek.

Na terenie Moto Parku w Ułężu (powiat Ryk) impreza zagości po raz czwarty, a od początku jej powołania do życia - będzie to 18. edycja. 140 wystawców odwiedziło blisko 35. tys. osób.

Zielone Agro Show 2019 - termin - 25-26.05.2019; miejsce: Ułęż, Ryki

_____________________
Jan Krzysztof Ardanowski, wypowiedź z 8.04.2019