Żywiec. Pasieka Miejska powstała w Parku Habsburgów. Niebawem powiększy się o kolejne ule

JAK
Pasieka Miejska powstała w Parku Habsburgów. Niebawem powiększy się o kolejne ule
Pasieka Miejska powstała w Parku Habsburgów. Niebawem powiększy się o kolejne ule FOT. Antoni Szlagor/FB
Pasieka Miejska powstała w żywieckim Parku Habsburgów, tuż obok Stajni Miejskiej i Mini Zoo. Na razie składa się z ośmiu uli, ale niebawem powiększy się o kolejne. Inicjatorem założenia pasieki był ks. Tomasz Chamera.

- Powstanie Pasieki Miejskiej w estetycznej formie wraz z otaczającą ją wokół alejek parku ścieżką edukacyjną ma na celu budzenie świadomości żywczan oraz gości parku o roli pszczół, owadów zapylających i roślin miododajnych w naszym codziennym życiu. Ścieżka edukacyjna na którą składają się tablice informujące o życiu pszczół: matce pszczelej zwaną królową, pszczole robotnicy i trutniu oraz o produktach pszczelich: miodzie, propolisie, mleczku pszczelim oraz pyłku pszczelim pozwoli mieszkańcom i gościom parku "zaglądnąć do ula" poznając sposób funkcjonowania życia pszczelej rodziny - stwierdził burmistrz Żywca Antoni Szlagor.

Nie przeocz

Na chwilę obecną pasiekę stanowi 8 uli (rodzin pszczelich), docelowo w sierpniu będzie ich 20.

- Miejskie Pasieki to cywilizacyjny standard wielu światowych i europejskich miast troszczących się o ekologię i bioróżnorodność, jak np. Londyn, Berlin czy choćby najbliższa naszym sercom Warszawa. Żywiec równa więc w budzeniu troski o środowisko do światowych liderów. To mały krok dla żywieckiego Parku Habsburgów, lecz to również wielki krok dla troski o bioróżnorodność naszego miasta - dodał burmistrz Szlagor.

Miejska Pasieka w Żywcu jest także dopełnieniem oferty edukacyjnej Stajni Miejskiej Mini Zoo, która od dłuższego czasu wyrasta na centrum edukacji ekologicznej promieniujące na całą Żywiecczyznę.

- Prosimy o stosowanie się do tablic ostrzegawczych oraz o obserwowanie pasieki ze ścieżki edukacyjnej. Pszczoła jest pożytecznym stworzeniem, które żądli tylko w obronie swego życia, dlatego by nie prowokować nieprzyjemnych wydarzeń prosimy o nie podchodzenie do Pasieki, zwłaszcza gdy widzimy tam pszczelarza wykonującego prace pasieczne - dodał Antoni Szlagor.

Musisz to wiedzieć

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak postępować, aby chronić się przed bólami pleców

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Żywiec. Pasieka Miejska powstała w Parku Habsburgów. Niebawem powiększy się o kolejne ule - Dziennik Zachodni