Linette w ćwierćfinale we Francji. Polka wygrywa w Rouen

Filip Bares
Filip Bares
Magda Linette (60.) bez większych problemów awansowała do ćwierćfinału turnieju WTA 250 we francuskim Rouen. W 1/8 finału Polka pokonała Serbkę Nataliję Stevanović (204.) 6:2, 6:1.

Spis treści

Zwycięstwo Linette

W poniedziałek na inaugurację turnieju Polka w godzinę i trzydzieści dziewięć minut pokonała Francuzkę Elsę Jacquemont (157. WTA) 7:5, 6:1. Na przestrzeni dwóch setów poznanianka posłała cztery asy przy dwóch podwójnych serwisowych, obroniła pięć break pointów i popisał się aż 70 proc. skutecznością w zdobyciu punktów po pierwszym podaniu. 32-letnia Polka dwukrotnie została przełamana, zaś sama uczyniła to pięciokrotnie.

W środę Polka musiała się zmierzyć z sklasyfikowaną o 144. miejsca niżej Serbką Nataliją Stevanović, która do francuskiej imprezy dostała się poprzez kwalifikacje. Faworyt był tylko jeden i widoczne było to od samego początku. Linette już w drugim gemie przełamała rywalkę, a kolejny raz udało się jej to w 8. gemie i pierwszego seta wygrała 6:2.

Druga odsłona to jeszcze większa dominacja Polki. Linette ponownie dwukrotnie przełamała rywalkę. Z kolei Serbka nie potrafiła znaleźć żadnej odpowiedzi na podanie Polki. Ostatecznie Linette wygrała drugiego seta 6:1 i potrzebowała do tego tylko jednej piłki meczowej.

WTA 250 Rouen

Dla Linette to drugi tegoroczny turniej, w którym toczy boje na nawierzchni ziemnej. Pierwszy odbył się w Charleston (ranga 500), gdzie odpadła w 1/8 finału ulegając piątej tenisistce globu Amerykance Jessice Peguli (2:6, 2:6).

Zawody w Rouen (ranga 250) odbywają się w tym samym czasie co turniej w Stuttgarcie (ranga 500), mimo to francuska impreza przyciągnęła kilka interesujących nazwisk. W turnieju, w którym zagra także Linette, wystąpią m.in. Caroline Garcia, Mirra Andriejewa, Naomi Osaka, Karolina Pliskova czy Anastazja Pawliuczenkowa.