Piękne rośliny zawitają do Szepietowa. Zobacz program Wiosennych Targów Ogrodniczych 2022

Katarzyna Zawada
Katarzyna Zawada
Wiosenne Targi Ogrodnicze w Szepietowie od lat cieszą się uznaniem wśród sadowników, ogrodników i miłośników roślin. W 2022 roku równolegle odbędą się Podlaskie Targi Odnawialnych Źródeł Energii i Budownictwa Wiejskiego.
Wiosenne Targi Ogrodnicze w Szepietowie od lat cieszą się uznaniem wśród sadowników, ogrodników i miłośników roślin. W 2022 roku równolegle odbędą się Podlaskie Targi Odnawialnych Źródeł Energii i Budownictwa Wiejskiego. Wojciech Wojtkielewicz/Polska Press
Sezon rozkwita w pełni, rozkwitają też wiosenne pola i ogrody. Gdy już na dobre pożegnaliśmy zimę, można pomyśleć o odrobinie przyjemności. A taką niewątpliwie przyniosą targi, których trochę znajdziemy w tegorocznym kalendarzu. Miłośnicy ogrodów oraz innowacji w rolnictwie poszerzą wiedzę na Wiosennych Targach Ogrodniczych, połączonych z Podlaskimi Targami Odnawialnych Źródeł Energii i Budownictwa Wiejskiego. Wydarzenie odbędzie się 9-10 kwietnia 2022 roku w Szepietowie.

Wiosenne Targi Ogrodnicze 2022. W Szepietowie znajdziesz nie tylko piękne okazy kwiatów

Na odwiedzających podlaskie Szepietowo czeka mnóstwo atrakcji. W dniach 9-10 kwietnia 2022 roku równolegle odbędą się Wiosenne Targi Ogrodnicze oraz Podlaskie Targi Odnawialnych Źródeł Energii i Budownictwa Wiejskiego. Na stoiskach będzie można znaleźć ciekawe odmiany roślin, dowiedzieć się nieco więcej o ich uprawie, a także poznać nowinki ze świata energii i budownictwa. Spotkanie z wystawcami to więc okazja nie tylko sprzedażowa, ale także edukacyjna.

- Jak co roku, oprócz możliwości zapoznania się z ofertą handlową wystawców, można będzie wzbogacić swoją wiedzę dzięki poradom udzielanym przez sprzedawców i specjalistów – zapewnia Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie.

Targi odbędą się 9-10 kwietnia 2022. W planach wiele atrakcji

Ponadto, organizatorzy przygotowali wielkanocne akcenty. Pojawią się konkursy, pokaz królików rasowych, zabawy dla dzieci oraz warsztaty wyrabiania ozdób. W programie Wiosennych Targów Ogrodniczych przewidziano nie tylko wystawy i stoiska sprzedażowe, ale także konferencje. Wśród nich są m.in. „Prowadzenie księgowości KGW w „Nowym Ładzie” i „Aktualne wyzwania w gospodarce pasiecznej”. O edukację w tym zakresie zadbają instytucje wspierające rolnictwo.

Program Wiosennych Targów Ogrodniczych 2022. Zobacz, w jakich godzinach warto się wybrać

Zwiedzanie stoisk i oferta targowa będą dostępne w dwa dni targów w godz. 9-16. Dodatkowo przewidziano szereg spotkań i konkursów.

SOBOTA, 9 kwietnia

10.00: otwarcie – dzień I Wiosennych Targów Ogrodniczych, Podlaskich Targów Odnawialnych Źródeł Energii i Budownictwa Wiejskiego – Wojciech Mojkowski, Dyrektor Podlaskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Szepietowie (scena, tereny wystawowe)

10.00: "Ogólnopolski program regeneracji środowiskowej gleb poprzez ich wapnowanie" (godz. 10.00-14.00 tereny wystawowe, namiot Okręgowej Stacji Chemiczno-Rolniczej w Białymstoku)

10.30: konkurs "Zgadnij co to za roślina?" – Joanna Czarkowska, PODR Szepietowo (godz. 10.30-12.00 lub do wyczerpania nagród, namiot PODR, tereny wystawowe)

11.00: promocja programu eDWIN - „Internetowa Platforma Doradztwa i Wspomagania Decyzji w Integrowanej Ochronie Roślin” (godz.11.00-13.00, namiot PODR, tereny wystawowe)

11.00: pokazy – wykonywanie ozdób wielkanocnych (godz. 11.00-13.00, namiot PODR, tereny wystawowe)

NIEDZIELA, 10 kwietnia

10.00: otwarcie – dzień II „Wiosennych Targów Ogrodniczych, Podlaskich Targów Odnawialnych Źródeł Energii i Budownictwa Wiejskiego” – Wojciech Mojkowski, Dyrektor Podlaskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Szepietowie (scena, tereny wystawowe)

10.00: „Ogólnopolski program regeneracji środowiskowej gleb poprzez ich wapnowanie” (tereny wystawowe, namiot Okręgowej Stacji Chemiczno-Rolniczej w Białymstoku)

10.15: konferencja "Aktualne wyzwania w gospodarce pasiecznej" – Artur Arszułowicz (budynek główny PODR, sala nr 4)

10.30: konkurs "Zgadnij co to za roślina?" – Joanna Czarkowska, PODR Szepietowo (godz. 10.30 – 12.00 lub do wyczerpania nagród, namiot PODR, tereny wystawowe)

11.00
: promocja programu eDWIN - „Internetowa Platforma Doradztwa i Wspomagania Decyzji w Integrowanej Ochronie Roślin” (godz. 11.00-13.00, namiot PODR, tereny wystawowe)

11.00: pokaz – wykonywanie ozdób wielkanocnych (godz.11.00-13.00, namiot PODR, tereny wystawowe)

12.15: wykład – Prowadzenie księgowości KGW w „Nowym Ładzie” – Ewa Wilczyńska, KGW „Łapiczanki” (budynek główny PODR, sala nr 4)

13.00: rozstrzygniecie konkursów: Hit Targów, Najatrakcyjniejsze Stoisko, Najatrakcyjniejsze stoisko KGW, Najbogatsza Oferta (scena, tereny wystawowe)

13.45: prezentacja –program „Profilaktyka 40 PLUS” – Dorota Półtorak, PODR Szepietowo (budynek główny PODR, sala nr 4)

W harmonogramie pojawią się również:

  • prezentacje kół gospodyń wiejskich,
  • oferty szkół rolniczych,
  • oferty Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa,
  • oferty Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Białymstoku
  • oraz prezentacja Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Białymstoku.

Źródło: PODR Szepietowo

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Pomocnik rolnika przy zbiorach - zasady zatrudnienia

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera