Raków Częstochowa poległ w Lubinie. Podopieczni Waldemara Fornalika okazali się lepsi!

Jakub Jabłoński
Raków przegrał w Lubinie. Mistrz Polski nie obroni tytułu. Efektowne gole zdecydowały Canal+Sport
Raków Częstochowa na własne życzenie skomplikował sobie drogę do obrony mistrzowskiego tytułu oraz europejskich pucharów w przyszłym sezonie. Podopieczni Dawida Szwargi polegli w Lubinie z Zagłębiem (0:2) po golach Kacpra Chodyny oraz Juana Munoza. Skrzydłowy popisał się znakomitym wykończeniem w iście futsalowym stylu, a Hiszpan efektownym lobem nad głową Vladana Kovacevicia. "Medaliki" pozbawione złudzeń - mistrzostwo uciekło!

Zagłębie Lubin - Raków Częstochowa 2:0 (1:0)

Piłkarze prowadzeni przez Dawida Szwargę przystępowali do rywalizacji w 31. kolejce PKO BP Ekstraklasy po wymęczonym zwycięstwie z Widzewem Łódź przy alei Piłsudskiego (1:0). W województwie dolnośląskim od samego początku łatwo jednak nie było. Zagłębie Lubin bez żadnych kompleksów wyszło na mistrza Polski z zeszłego sezonu.

Choć pierwsze okazję na zdobycie otwierającego trafienia należały do Rakowa Częstochowa. Ante Crnac ruszył w 3. minucie prawą stroną boiska, minął rywala i wpadł w pole karne Zagłębia. Jego strzał jednak był daleko od tego idealnego i golkiper gospodarzy nie musiał nawet interweniować. Potem swoją okazję miał Eric Otieno, którego wypatrzył Jean Carlos Silva. W tym przypadku również futbolówka nie znalazła się w siatce rywala.

Z kolei w następnych minutach "Miedziowi" powoli zaczęli dochodzić do głosu. Przede wszystkim za sprawą błyskotliwego skrzydłowego drużyny prowadzonej przez Waldemara Fornalika. Kacper Chodyna co i rusz starał się napędzać kolejne ataki gospodarzy. Aż w końcu sam uszczęśliwił swoich kibiców. W 41. minucie sfinalizował ładną akcję swoich kolegów w iście futsalowym stylu - zauważyli komentatorzy stacji Canal+Sport.

W pierwszej połowie Raków Częstochowa miał jeszcze inne zmartwienie. Wspomniany Otieno musiał przedwcześnie zakończyć swój udział w sobotnim meczu z powodu kontuzji. To był już kolejny uraz w ekipie spod Jasnej Góry. Na przerwę piłkarze Szwargi schodzili z jednobramkową stratą.

PAP/Krzysztof Cesarz

Raków próbował w drugiej połowie. Zagłębie się broniło

"Medaliki" w drugiej cześci były już zdecydowanie bardziej aktywne pod bramką Sokratisa Diodisa. Ostatecznie prawie w każdej z nich stanął na wysokości zadania. W jednej - kiedy obrońcy klubu z Lubina zgubili krycie dobrze interweniował po strzale głową Bogdana Racovitana. Również niezwykle aktywny w drugich 45 minutach był Dawid Drachal. Młodzian był wyróżniającą się postacią w ofensywie przyjezdnych z Częstochowy.

Dawid Kurminowski w ostatnich minutach spotkania mógł postawić przysłowiową "kropkę nad i". Napastnik ekipy Fornalika znalazł się sam na sam z Vladanem Kovaceviciem. Bramkarz Rakowa ostatecznie wyszedł ze zwycięską interwencją i Raków w dalszym ciągu wierzył w wyrównanie. W końcówce jednak na nic zdały się próby drużyny Szwargi.

Juan Munoz zadał ostatni cios i dobił tym samym rozbitą drużynę spod Jasnej Góry. Hiszpan wypuszczony na wolne pole pobiegł z błyskawiczną kontrą i zabawił się z obrońcami oraz samym bośniackim bramkarzem, którego na koniec przelobował. To było efektowne dobicie mistrzów Polski i tym samym nie pozostawiono im złudzeń w perspektywie walki o obronę tytułu!

• Tomasz Makowski - 4
  • Marek Mróz - 3, (Marko Poletanovic - 3)
  • Damian Dąbrowski - 3
  • Mateusz Wdowiak - 3, (Tomasz Pieńko - 3)
  • Dawid Kurminowski - 3, (Juan Munoz - 4)

Raków Częstochowa

• Vladan Kovacević - 2
  • Fran Tudor - 3, (John Yeboah - 2)
  • Bogdan Racovitan - 3
  • Stratos Svarnas - 2
  • Erick Otieno - 3, (Matej Rodin - 2)
  • Ben Lederman - 3, (Łukasz Zwoliński - bez oceny)
  • Giannis Papanikolaou - 2
  • Jean Carlos Silva - 2, (Peter Barath - bez oceny)
  • Dawid Drachal - 2
  • Ante Crnac - 3
  • Bartosz Nowak - 2, (Ivi Lopez - 3)

Sebastian Mila oglądał z trybun mecz ŁKS - Śląsk w sobotnie popołudnie

Pogoń Szczecin w czwartek powalczy o pierwsze trofeum w sezonie z pierwszoligową Wisłą Kraków. W finale Fortuna Pucharu Polski faworytem wydaje się ekstraklasowa ekipa, która w swoim składzie ma między innymi reprezentanta Polski - Kamila Grosickiego. Skrzydłowy zdążył już poznać idealnie Stadion Narodowy. A jak sprawa wygląda z drużyną prowadzoną przez Alberta Rude'ego? Oto porównanie składów Pogoni Szczecin oraz Wisły Kraków. Która ekipa wygrała krajowy puchar już przed startem czwartkowych zmagań? Przedstawiamy LISTĘ zawodników, jednej i drugiej drużyny!Kliknij w przycisk po prawej stronie i zobacz składy finalistów tegorocznego Pucharu Polski!

Pogoń Szczecin - Wisła Kraków: porównanie składów przed wiel...