MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Świetny występ naszych bilardzistów. Zdobyli 11 medali mistrzostw Polski juniorów w Kielcach! Czworo trafiło do reprezentacji Polski

Dorota Kułaga
Medaliści z Nosanu Kielce. To był świetny występ naszych bilardzistów.
Medaliści z Nosanu Kielce. To był świetny występ naszych bilardzistów. Organizator
Fantastyczny występ zanotowali reprezentanci Nosanu Kielce, UKS Miłek Wiślica i UKS Kostomłoty na Mistrzostwach Polski Juniorów w Bilard w Kielcach.

Świetny wynik naszych bilardzistów na mistrzostwach Polski juniorów

W dniach 1-5 maja w Kieleckim Centrum Bilardowym oraz Międzynarodowym Centrum Polskiego Związku Bilardowego rywalizowały najlepsze juniorki i juniorzy w finałach Mistrzostw Polski w Bilard - Kielce 2024. W tym gronie była silna ekipa z województwa świętokrzyskiego. Już pierwszego dnia w grach drużynowych brązowy medal zdobył zespół Nosanu Kielce. W pierwszej odmianie gier indywidualnych 10 bil zawodnicy zdominowali rywalizację zdobywając komplet medali. Tytuł mistrza Polski (swój pierwszy w karierze) wywalczył Jakub Hajduk, pokonując w finale klubowego kolegę Michała Wiecha (obaj Nosan Kielce).

Brązowy krążek dołożył kolejny zawodnik Nosanu Kielce Adam Pałczyński. Drugiego dnia zmagań ponownie ekipa z województwa świętokrzyskiego wywalczyła trzy medale. W odmianie 14 mistrzem Polski został Michał Wiech, a brązowy medal zdobył Jakub Chrobot ( obaj Nosan Kielce), w kategorii juniorek w 10 bil brązowy medal zdobyła natomiast Martyna Matjas ( UKS Miłek Wiślica).

Trzeci dzień to odmiana 8 bil. Tym razem zakończony zdobycie dwóch medali. Tytuł wicemistrza Polski i swój pierwszy medal mistrzostw Polski wywalczył Alan Wszędybył z Nosanu, a w grupie dziewcząt brązowy medal zdobyła Kinga Okopień (UKS Miłek Wiślica). Ostatni dzień rywalizacji ponownie dał trzy medale.

W grupie juniorek swój drugi brąz na tych mistrzostwach wywalczyła Kinga Okopień. W grupie chłopców tytuł mistrza Polski wywalczył natomiast Jakub Chrobot, a brązowy medal dołożył Michał Wiech (Nosan). Łącznie zawodnicy z województwa świętokrzyskiego zdobyli aż 11 medali.

Jednocześnie w klasyfikacji punktowej Systemu Współzawodnictwa Sportowego zgromadzili ponad 100 punktów co jest historycznym najlepszym wynikiem. Drużyna Nosanu Kielce zajęła również pierwsze miejsce w klasyfikacji punktowej Mistrzostw Systemu Współzawodnictwa Sportowego.

Najlepszym zawodnikiem w grupie juniorów młodszych został natomiast Michał Wiech (po raz drugi z rzędu). Mistrzostwa to również walka o kadrę narodową, a nominację do niej wywalczyło aż czworo reprezentantów ze świętokrzyskiego: Michał Wiech, Jakub Chrobot, Jakub Hajduk (Nosan Kielce) oraz Kinga Okopień (UKS Miłek Wiślica) .

Ogromne gratulacje dla wszystkich medalistów oraz całego sztabu szkoleniowego, który tworzyli: Marek Karlikowski, Karol Skowerski, Maciej Życiński, Katarzyna Wesołowska, Marek Marcinkowski, Szczepan Seukuła, Przemysław Domagała. Od wielu lat pracują z młodzieżą, co przynosi jak widzimy wspaniałe rezultaty.