27 listopada w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie odbyła się gala Agrobiznesu 2018. Poznajcie laureatów z Kujawsko-Pomorskiego!

– W tych spotkaniach uczestniczę od wielu lat jestem szczęśliwy, że mogę okazać szacunek i uznanie tym wszystkim, którzy swoją ciężką pracą zasłużyli na te piękne wyróżnienia i odznaczenia – powiedział zwracając się do laureatów Jan Krzysztof Ardanowski, minister rolnictwa i rozwoju wsi.

Nagrody w kategorii Wzorowy Agroprzedsiębiorca RP 2018 otrzymali: Łukasz Otremba - właściciel firmy Swimer w Toruniu; Wiesław Drewnowski - prezes zarządu Stacji Hodowli i Unasieniania Zwierząt w Bydgoszczy oraz Seweryn i Radosław Borkowscy - prezes i wiceprezes Kujawskiej Fabryki Maszyn Rolniczych „Krukowiak” w Brześciu Kuj.

Nagrodą jest szabla oficerska z wygrawerowanym imieniem i nazwiskiem laureata oraz tytułem. Wręczyli je Jan Krzysztof Ardanowski i Czesław Siekierski - przew. Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi Parlamentu Europejskiego.

Laureatem w kategorii Wybitny Agroprzedsiębiorca RP 2017 jest m.in. Piotr Frątczak współwłaściciel firmy Prem-Vit Frątczakowie w Inowrocławiu.

Z kolei tytuł Zasłużony Promotor Agrobiznesu 2017 otrzymali m.in.: Lech Kisielewski, współwłaściciel firmy ELMEhurt we Włocławku oraz Andrzej Muszyński i Przemysław Bochat, odpowiednio - członek Rady i członek Zarządu Polskiego Związku Producentów Roślin Zbożowych zs. w Radzikowie.

Wszystkim laureatom gratulujemy!

– Ciężko nam zrozumieć, że współpraca i kooperacja to poprawa pozycji rolnika w łańcuchu żywnościowym. Musimy myśleć w kategoriach wspólnoty. W jedności siła. Jeżeli tego nie zrozumiemy, to będziemy przegrywać – podkreślił minister Ardanowski wskazując na zagrożenia i trudności w rozwoju produkcji.

Nagranie ministerstwa rolnictwa z wystąpienia szefa resortu: