Oznaki wiosny na polskich wsiach i w lasach. Pojawiły się przebiśniegi, krokusy, przyleciał nawet bocian [galeria]

Katarzyna Zawada
Katarzyna Zawada
Pierwsze rośliny budzą się do życia.
Pierwsze rośliny budzą się do życia. Anna Kaczmarz/Dziennik Polski
Prognozy pogody mówią o nawrocie deszczu i śniegu, ale natura zdaje się czuć już powiew wiosny. Kwitną pierwsze kwiaty, a zwierzęta starają się zaznaczać swoją obecność.

Czuć wiosnę

Jeszcze niedawno wiele regionów Polski zmagało się z silnym wiatrem, dziś pogoda rozpieszcza. Czuć wysoką, jak na ten okres, temperaturę, a promienie słońca przebijają się przez chmury. Każdy objaw zbliżającej się wiosny wywołuje uśmiech.

Pierwsze bociany i krokusy już są

Cieszy fakt, że objawów wiosny jest coraz więcej. W połowie lutego w Świętokrzyskiem zaobserwowano żurawie. Te ptaki jako jedne z pierwszych zlatują do Polski i zapowiadają, że przedwiośnie tuż, tuż. W Łęgnowie z kolei zadomowił się bocian.

O tym, że przyroda budzi się do życia świadczą rozkwitające rośliny. W Pleszewie zaobserwowano kwiaty leszczyny, a w Czeladzi mieszkańcy znaleźli pierwsze krokusy i przebiśniegi.

Media społecznościowe tętnią życiem. Użytkownicy internetu dzielą się oznakami wiosny zarówno na wsi, jak i w lesie. Zobacz, jak w zimowej aurze można znaleźć nutkę ciepłego powiewu.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

iPolitycznie - Jeśli KE nas nie posłucha, będziemy żądać rekompensat

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na strefaagro.pl Strefa Agro
Dodaj ogłoszenie