Sytuacja na rynku nawozowym jest wyzwaniem zarówno dla rolników, jak i producentów

Redakcja
123rf
Nikt nie ma wątpliwości, że działania wojenne prowadzone przez Rosję na terenie Ukrainy będą oddziaływały na gospodarkę, w tym rolnictwo. Nie tylko paliwowe spółki starają się uspokajać nastroje. O to, co dzieje się na rynku nawozów pytamy Grupę Azoty.

- W krajach europejskich obecna sytuacja na rynku nawozowym jest wyzwaniem zarówno dla rolników, jak również producentów nawozów, którzy prowadzą procesy produkcyjne w oparciu o drogi surowiec - komentuje Monika Darnobyt, rzeczniczka prasowa Grupy Azoty S.A.

- Stale monitorujemy otoczenie biznesowe Grupy Azoty i szacujemy ryzyka - zapewnia przedstawicielka producenta. - Obecnie ceny nawozów w Polsce są najniższe w całej Unii Europejskiej, a Grupa Azoty nadal produkuje nawozy na pełnych zdolnościach wytwórczych, realizując wszystkie zakontraktowane dostawy do ogólnopolskiej sieci autoryzowanych dystrybutorów- dodaje Monika Darnobyt.

Biuro prasowe producenta z Włocławka: - Spółka ANWIL, jako producent nawozów azotowych, na bieżąco obserwuje sytuację na rynku surowców i będzie dostosowywać ofertę cenową do aktualnych realiów rynkowych. Konsekwentnie podkreślamy, że ceny nawozów kształtują się przede wszystkim w oparciu o ceny gazu ziemnego.

Twoje niezawodne narzędzia do pracy — teraz w dobrych cenach!

Materiały promocyjne partnera
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Czy ubezpieczanie upraw zyskuje na popularności?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!