reklama

Właściciele wielkiego gospodarstwa rybnego z Podkarpacia wyłudzili miliony? CBA zatrzymało 7 osób

DW, CBA
Archwium
Funkcjonariusze CBA w Rzeszowie zatrzymali 7 osób zajmujących się wyłudzeniami unijnych dopłat - informuje Centralne Biuro Antykorupcyjne. Są wśród nich właściciele położonego niedaleko Przemyśla gospodarstwa rybnego.

Centralne Biura Antykorupcyjnej podaje w swoim komunikacie, że wśród zatrzymanych przez rzeszowskie CBA są właściciele położonego tuż przy granicy z Ukrainą, nieopodal Przemyśla, gospodarstwa rybnego z kompleksem stawów o powierzchni 800 ha. Zatrzymani zostali także pracownicy biur zajmujący się przygotowywaniem wniosków o dopłaty a także osoby („słupy”), które składały wnioski o przyznanie dopłat w powiatowych, podkarpackich biurach Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

- Wszystkim 7 osobom zatrzymanym przez rzeszowskie CBA Prokuratura Okręgowa w Rzeszowie przedstawi zarzuty działania wspólnie i w porozumieniu w celu osiągnięcia korzyści majątkowej wielkiej wartości – mieli tworzyć „sztuczne warunki” do uzyskania dotacji unijnych wskutek czego doprowadzili do niekorzystnego rozporządzania mieniem Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w łącznej kwocie około 9 mln zł - informuje CBA.

Według śledczych proceder polegał na nielegalnym ominięciu przepisów - całkowicie fikcyjnym podziale części dużego obszaru gruntów gospodarstwa na mniejsze działki, które miały fikcyjnie należeć do tzw. słupów. Dotacje przysługiwały wtedy na każde z niby-oddzielnych gospodarstw i w sumie dawało to znacznie większą kwotę. Pieniądze w niewielkiej części trafiły do „słupów”, praktycznie wszystko zgarniał organizator procederu.

Niewykluczone są dalsze zatrzymania. Z zebranego dotychczas przez CBA i Prokuraturę Okręgową w Rzeszowie materiału wynika, że straty z tytuły wyłudzenia dopłat z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa mogą sięgać od 20 do 30 milionów złotych.

POPULARNE NA NOWINY24:

Ogrodnicze targi w G2A Arena

Przestępcy seksualni z Podkarpacia [AKTUALIZACJA]

WIDEO: Były szef CBA Paweł Wojtunik przed komisją ds. Amber Gold: CBA zrobiło to, co mogło zrobić

Agencja Informacyjna Polska Press/x-news

Wideo

Materiał oryginalny: Właściciele wielkiego gospodarstwa rybnego z Podkarpacia wyłudzili miliony? CBA zatrzymało 7 osób - Nowiny

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 60

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

o
oficerka
W dniu 27.04.2018 o 23:16, Rudy napisał:

 ??? o co chodzi, co to ma wspólnego z tematem? "Zapewne to, że Tom Zwany Speedy prawie, że z Koniuszy, wsypał kolegów po fachu samemu będąc licznie złapanym na kradnięciu drzewa z lasu. Tom Zwany Speedy to zwykły kabel, z którym nie warto robić interesów, bo wszystkich wyciuma. Swój hotel w prawie, że Koniuszy nawiedza śmietanka CBA z ex-komendantem policji podkarpackiej. Zresztą, hotel nieoficjalny i bez zezwoleń, wybudowany z "odsetek" od wkopanych przyjaciół/znajomych/kolegów. Teraz CBA niby się nim interesuje, ale to tylko pozorowane działanie. Tom alias Speedy, a po fredropolsku Szybki z Gruszowej to zwykły gałgan chroniony przez CBA"A Tom Szybki kontynuuje interes w Trzciańcu podstawiając słupy pod kolejną inwestycję "rolniczą" w sąsiedztwie jednostki wojskowej. Interes się kręci, a CBA ma nad tym ochronę. Kabel musi być chroniony, bo inaczej interesu by nie kręcił. W ARIMERZE zaraz by to zwęszyli. 

z
zawisza

zatrudnili w ARIMR aż 11 tyś ludzi - to oni nie wiedzieli jak doradzać rolnikowi. Jedyne co to skupiają się na tym jak przeszkodzić.

Komisja Europejska kazała zredukować zatrudnienie do 5 tyś to wymyślają sobie sztuczne zadania że są potrzebni. Jedni wprowadzają w błąd inni wmawiają nieprawidłowości.

Potem idą premie dla pracowników.

Każdemu rolnikowi obcinają 4% z dotacji na tzw pomoc agencji. Pytanie gdzie ta pomoc?.

Rolnicy utrzymują swoim kosztem urzędników ,którzy są pośrednikami w wypłacie środków z UE a oni się kreują się że to oni coś dają.

 
z
zawisza

zatrudnili w ARIMR aż 11 tyś ludzi - to oni nie wiedzieli jak doradzać rolnikowi. Jedyne co to skupiają się na tym jak przeszkodzić.

Komisja Europejska kazała zredukować zatrudnienie do 5 tyś to wymyślają sobie sztuczne zadania że są potrzebni. Jedni wprowadzają w błąd inni wmawiają nieprawidłowości.

Potem idą premie dla pracowników.

Każdemu rolnikowi obcinają 4% z dotacji na tzw pomoc agencji. Pytanie gdzie ta pomoc?.

Rolnicy utrzymują swoim kosztem urzędników ,którzy są pośrednikami w wypłacie środków z UE a oni się kreują się że to oni coś dają.

 
R
Rudy

??? o co chodzi, co to ma wspólnego z tematem?

 

Zapewne to, że Tom Zwany Speedy prawie, że z Koniuszy, wsypał kolegów po fachu samemu będąc licznie złapanym na kradnięciu drzewa z lasu. Tom Zwany Speedy to zwykły kabel, z którym nie warto robić interesów, bo wszystkich wyciuma. Swój hotel w prawie, że Koniuszy nawiedza śmietanka CBA z ex-komendantem policji podkarpackiej. Zresztą, hotel nieoficjalny i bez zezwoleń, wybudowany z "odsetek" od wkopanych przyjaciół/znajomych/kolegów. Teraz CBA niby się nim interesuje, ale to tylko pozorowane działanie. Tom alias Speedy, a po fredropolsku Szybki z Gruszowej to zwykły gałgan chroniony przez CBA

 

 

a
anonim

a co chcesz polatać ?

G
Gość
W dniu 21.03.2018 o 12:28, Maja napisał:

Ale wiadomo wszystkim kto jest właścicielem i dlaczego nic nie wspominając.Gdyby to był zwykły śmiertelnik to był opisany.A samolot za co kupiony.Pola lasy itd.

jaki samolot?

k
ktoś

Czy to czytający znają wszyskie fakty. Znacie Agencje?

d
darek

"Do niedawna pracownicy ARIMR namawiali rolników aby duże gospodarstwa dzielili na mniejsze bo wtedy urzędnikom łatwiej jest je kontrolować i są bardziej przejrzyste itd."
Kiedy to było, bo pracuję w tej firmie już długo i nie przypominam sobie? Każda parafia, klasztor etc ma swój regon i jest osobnym podmiotem i ma ziemie na własność. Nie ma tu przekrętu. Inna sprawa, że kasa powinna być dla rolników, a nie posiadaczy. Co do słupów to kto będzie kopał się z koniem, czyli np. Michalikiem? Myślisz, że byle kierownik w biura, byle dyrektor z oddziału ma tyle mocy co polityczna ochrona Zefira? Łatwo się mówi, gdy jest się z boku

 
Z
Znawca

W ostatnim czasie spore kontrowersje wywołuje zmiana interpretacji tych samych przepisów oraz pojawienie się nowego terminu „sztuczne warunki” oraz  „sztuczny podział gospodarstwa”.

Ponoć w ostatnim czasie jest zakaz dzielenia gospodarstwa pod karą więzienia.

CBA wchodzi tutaj w kompetencje ARIMR , która notorycznie przegrywa z rolnikami w Sądach Administracyjnych a księżycowe zarzuty ARIMR zadziwiają nie tylko prostych rolników lecz nawet Sądy Administracyjne.

Teraz spory rolników z ARIMR będzie rozpatrywał nie Sąd Administracyjny lecz Sąd Karny.

Chodzi tu o postęp cywilizacyjny kraju.

Uważam , że nowe interpretacje przepisów wymierzone są w kościół katolicki jako duży  posiadacz ziemski to jest ok. 138 tyś ha. W myśl nowych definicji kościół powinien mieć jedno gospodarstwo rolne jako jeden podmiot 138 tyś ha a nie rozdzielać to pomiędzy Księży, Parafie, Kurie  itd. 

Media donoszą, iż najwięcej środków z UE do gruntów rolnych otrzymuje Królowa Angielska. Zasoby ziemi Królowej Anglii zarządzane są przez fundusze inwestycyjne , spółki LTD itd.

Czyli właściciel sam decyduje w jaki sposób zarządza swoją własnością. Media donoszą ,iż Królowa Anglii posiada na Pomorzu spory areał ziemi, który jest podzielony pomiędzy jej spółki w celach zarządzania itd.  Do takich gruntów otrzymywane są dotacje do obszaru itd. z ARIMR .

Czy według nowych przepisów CDA będzie zamykać księży do więzień a Królowa Angielska ma omijać Polskę szerokim łukiem??

Do niedawna pracownicy ARIMR namawiali rolników aby duże gospodarstwa dzielili na mniejsze bo wtedy urzędnikom łatwiej jest je kontrolować i są bardziej przejrzyste itd.

Polska to dziwny kraj.

 
S
Szarywędkarz
W dniu 24.03.2018 o 09:54, Wędkujący napisał:

Na miejscu CBA dołączył bym kontrolę W PZW Krosno tam to dopiero wyłudzają kasę a ryb w wodach jak nie było tak nie ma ale jak się prowadzi chodowle pstrąga tęczowego na wodach otwartych i zarybia nim się rzekę to nie stety takie są skutki ...

PZW Krosno a zaraz potem PZW Przemyśl. Tak w ogóle całe to towarzystwo nadaje się do gruntownego prześwietlenia.

n
notariusz
W dniu 23.03.2018 o 17:33, wwww napisał:

A biskup co na to ? 

Zgarnia kase do prywatnej kieszeni.

W
Wędkujący

Na miejscu CBA dołączył bym kontrolę W PZW Krosno tam to dopiero wyłudzają kasę a ryb w wodach jak nie było tak nie ma ale jak się prowadzi chodowle pstrąga tęczowego na wodach otwartych i zarybia nim się rzekę to nie stety takie są skutki ...

w
wwww

A biskup co na to ? 

 

O
Oszukana

Wszystkie Media, Ludzie oraz Gazety Piszą o właścicielach... Ja jestem tą drugą strona pokrzywdzoną Starzawa miała Sale Ślubną jej właściciele siedzą....  W tym roku ślub za 4 miesiące zero kontaktu z kim kol wiek, zaliczki wpłacone, Teraz nie wiadomo co Człowiek ma zrobic, Pewnie że takim zwykłym "Kowalkim" to sie nikt nie zainteresuje... dla nich milony są ważne... a dla na 10tys wpuszczone w błoto To nic...  gdzie miał się odbyć najpiękniejszy dzień życia młodych ludzi , takich jak my jest więcej Par które miały tam mieć wesele...  Co teraz z nami?? Nawet Głupie Przepraszam nie usłyszymy...  Bo zachciało im się Przekrętów...

n
norsek
W dniu 22.03.2018 o 18:58, tomciu napisał:

To powinna być opowieść o złodzieju drzewa, który sam robił za słupa, a gdy go przydybali to stał się uczynny dla CBA i ze zwykłego słupa stał się aktualnym Ojcem kolejnych słupów. A w międzyczasie sypnął dawnego kolegę ze Starzawy. Obecnie jest to zwykły kapuś, o którym gmina Fredropol ma takie pojęcie, że z tym gościem interesów się nie robi.  

??? o co chodzi, co to ma wspólnego z tematem?

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3