MTP Poznań: Wystawa Młodych Gołębi Rasowych, Drobiu Ozdobnego i Królików 2018 przyciągnie wystawców z całej Polski

MRT
11 listopada w pawilonie 4. Międzynarodowych Targów Poznańskich odbędzie się Regionalna Wystawa Młodych Gołębi Rasowych, Drobiu Ozdobnego i Królików. Zobaczyć będzie można nowe gatunki gołębi, jak i te zagrożone wyginięciem.
11 listopada w pawilonie 4. Międzynarodowych Targów Poznańskich odbędzie się Regionalna Wystawa Młodych Gołębi Rasowych, Drobiu Ozdobnego i Królików. Zobaczyć będzie można nowe gatunki gołębi, jak i te zagrożone wyginięciem. Łukasz Gdak
11 listopada 2018 w pawilonie 4. Międzynarodowych Targów Poznańskich odbędzie się Regionalna Wystawa Młodych Gołębi Rasowych, Drobiu Ozdobnego i Królików. Zobaczyć będzie można nowe gatunki gołębi, jak i te zagrożone wyginięciem.

Pasjonaci i hodowcy z całej Polski zaprezentują ponad 30 różnych odmian gołębi rasowych. Ryś polski, barwnogłówka poznańska, krymka białostocka, krymka polska, brodawczak polski, sroka krakowska, garłacz dolnośląski koroniasty - to tylko część ptactwa, które będzie można zobaczyć 11 listopada na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

– Łącznie uczestnicy wydarzenia będą mogli zobaczyć 650 gołębi, w tym kilkanaście odmian kur. Oprócz tego będzie z nami także kilkunastu wystawców królików – mówi Wojciech Turski, organizator Regionalnej Wystawy Młodych Gołębi Rasowych, Drobiu Ozdobnego i Królików.

Wystawa odbywa się na MTP cyklicznie od przeszło 40 lat. Co roku wystawcy prezentują nowe rasy, których dotychczas nie było, ale także te, które są zagrożone wyginięciem.

– Poznański Związek Hodowców Gołębi Rasowych i Drobiu Ozdobnego liczy 206 członków, ale wystawcy będą nie tylko z Poznania i okolic, ale także innych miast Polski. Hodowla gołębi wciąż się u nas utrzymuje, nie tylko gołębi ozdobnych, czyli rasowych, ale także pocztowych. Tych jednak na wystawie nie zobaczymy – mówi Wojciech Turski.

Rasowe gołębie będzie można podziwiać od godziny 7 do 14.

Zobacz także:

Najbardziej zaciekawił nas wątek podkuwania gęsi. Niemożliwe? A jednak! Opisała to dr inż. Halina Bielińska z krajowego ośrodka badawczo-hodowlanego gęsi w Kołudzie Wielkiej:W XIX wieku na warszawskiej giełdzie sprzedawano rocznie ponad 3,5 mln. żywych gęsi. Ptaki „szły” głównie do Prus o własnych siłach.Aby zabezpieczyć ich łapy przed zranieniem, kilkakrotnie przepędzano je przez płynną smołę, a następnie przez drobny piasek. Dzięki temu na łapach tworzyła się gruba podeszwa ułatwiająca gęsiom pieszą wędrówkę. Zabieg ten nazywano„podkuwaniem gęsi”.

10 rzeczy, które powinniśmy wiedzieć o gęsi, zanim ją zjemy ...

Walka gołębia… ze szczurem. Jak to się skończyło?

Źródło: STORYFUL

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo