ORLEN OIL posiada oleje hydrauliczno-przekładniowe i oleje silnikowo-przekładniowo-hydrauliczne. Co je różni?

Materiał powstał we współpracy z ORLEN OIL
Współczesne rolnictwo opiera się na wykorzystaniu nowoczesnych maszyn. Aby jednak funkcjonowały one przez lata, potrzeba odpowiednich środków smarowych. ORLEN OIL zapewnia nie tylko jakość produktów, ale także bezawaryjną pracę układów.

Posiadacze maszyn rolniczych wiedzą, że dobry sprzęt to gwarancja wysokich plonów. W ofercie ORLEN OIL klienci znajdą oleje silnikowe, oleje hydrauliczno-przekładniowe, oleje silnikowo-przekładniowo-hydrauliczne oraz oleje dla ogrodnictwa. Każdy z produktów jest zróżnicowany pod kątem klas jakościowych, co potwierdzają uzyskane aprobaty.

W serii wielofunkcyjnych olejów są dostępne oleje hydrauliczno-przekładniowe oraz oleje silnikowo-przekładniowo-hydrauliczne. Unikatowa kompozycja, oparta o specjalnie dobrane bazy mineralne i dodatki uszlachetniające, umożliwia spełnienie wymagań konstrukcyjnych producentów nowoczesnego sprzętu dla rolnictwa. Produkty zapewniają ochronę przeciwzużyciową, przeciwkorozyjną i kompatybilność z różnorodnymi materiałami uszczelnień.

Warto sięgać po środki smarowe ORLEN OIL dla rolnictwa.
Warto sięgać po środki smarowe ORLEN OIL dla rolnictwa. ORLEN OIL

Symbol UTTO, ang. Universal Tractor Transmission Oil, oznacza, że olej jest przekładniowo-hydrauliczny, nie nadaje się jednak do silnika. Wykazuje właściwości smarne, dopasowuje się z uszczelnieniami, tłumi drgania układu, ma też wysoką odporność na utlenianie. Produkt można stosować do smarowania różnego typu przekładni (np. skrzyni biegów, mechanizmów różnicowych) oraz układów hydraulicznych w maszynach rolniczych wielu producentów.

Wśród olejów hydrauliczno-przekładniowych UTTO w ofercie ORLEN OIL wyróżniamy:

  • ORLEN OIL Agro Basic UTTO 10W-30,
  • ORLEN OIL Agro UTTO 10W-30.

W przypadku STOU, ang. Super Tractor Oil Universal, symbolika wskazuje, że oprócz wspierania układów przekładniowo-hydraulicznych, olej może mieć zastosowanie także jako silnikowy. Podobnie, jak oleje z symbolem UTTO, ma właściwości smarne, dobrą kompatybilność z uszczelnieniami, tłumi drgania układu i nie utlenia się tak łatwo.

ORLEN OIL posiada oleje hydrauliczno-przekładniowe i oleje silnikowo-przekładniowo-hydrauliczne. Co je różni?
ORLEN OIL

W ofercie olejów silnikowo-przekładniowo-hydraulicznych STOU dostępne są:

  • ORLEN OIL Agro STOU 10W-30,
  • ORLEN OIL Agro Basic STOU 10W-30,
  • ORLEN OIL Agro STOU 10W-40,
  • ORLEN OIL Agro Basic STOU 10W-40.

Warto wspomnieć, że ORLEN OIL posiada też serię dla układów przekładniowo-hydraulicznych PTF, obejmuje cztery oleje jednosezonowe: ORLEN OIL Multi PTF 10W, ORLEN OIL Multi PTF M 10W, ORLEN OIL MULTI PTF 30 i ORLEN OIL Multi PTF 50.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na strefaagro.pl Strefa Agro